Zayıflatan Elma Çayı

Zayıflatan Elma Çayı

Sosyal Medyada Paylaşın

Günümüzde çoğu insan fazla kilolardan şikayetçidir. Herkeste bir kilo verme telaşı ve çeşitli arayışlar görmekteyiz. Kilo vermek isteyenler öncelikle bu konuda kararlı olmalı ve bilinçli hareket etmelidir. Aksi  halde sağlığı tehlikeye atmış oluruz. Zayıflamak için uygun bir beslenme programı uygulanmalı ve bu süreçte zayıflamaya yardımcı olan gıdalara ve sıvılara ağırlık verilmelidir. Tabi ki tüm bunlar bir uzman gözetiminde yapılmalıdır. Diyet yaparken kalorisi düşük ve tok tutan bir meyve olan elmayı sıkça tüketiriz. Özellikle canımız tatlı çektiğinde elma yiyerek tatlı krizini atlatırız. Diyet uygulayanlar veya formunu korumak isteyenler, beslenme programlarına zayıflatan bitki çaylarını da eklerler. Bitki çaylarının bazılarının tadı hoş olmadığı için tüketmek zor olacağı için, biz sizlere elma çayı içmenizi öneriyoruz. Bu yazımızda sizlere, evde kolay bir şekilde elma çayını nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Zayıflatan elma çayı, evde pratik olarak yapabileceğiniz kokusuyla ve tadıyla olduğu kadar zayıflamanıza yardımcı olması bakımından da hoşunuza gidebilecek bir tariftir. İsteyenler aşağıdaki malzeme listesi ve tarifine bakarak bu güzel lezzetle tanışabilirler.

Zayıflatan Elma Çayı Nasıl Yapılır

Zayıflatan Elma Çayı Malzemeleri

  • 2 tane elma
  • 1 tane portakal
  • 1 tane limon
  • 2 tane çubuk tarçın
  • 3 tane karanfil
  • 2 litre su

Zayıflatan Elma Çayı Yapımı

İlk olarak elma, portakal ve limonu kabuklarını soymadan ince bir şekilde dilimleyin. Daha sonra malzemelerin tamamını bir tencereye alın ve 15 dakika kadar kaynatın. Tüm bu aşamalardan sonra zayıflatan elma çayı kullanıma hazırdır, afiyetle içebilirsiniz. Bu çayı yaparken şeker kullanmadığımız gibi, içerken de şeker katmamanız gerekiyor. Dilerseniz malzeme oranını azaltarak, elma çayını az yapıp taze bir şekilde tüketebilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi zayıflatan elma çayını da kararında tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Zayıflatan elma çayı, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına yardımcı olur. Bu anlamda kilo verme sürecinde bu çayın çok faydasını görebilirsiniz. Kan şekerini düzenleyen ve tok tutma özelliğine sahip olan bu çayı ara öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Daha etkili bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, düzenli olarak spor yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Spor yapma imkanınız olmasa bile en azından hareketli bir yaşam sürmeye özen göstermelisiniz.

Zayıflama Macunu * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir