Zayıflatan Sarımsak Çayı

Zayıflatan Sarımsak Çayı

Sosyal Medyada Paylaşın

Zayıflatan sarımsak çayı tarifi ile evde çok kolay bir şekilde zayıflama içeceği yapabilirsiniz. Sarımsak çayının zayıflamaya yardımcı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Bir çok ünlü isim sarımsak çayı içerek zayıfladığını açıkladıktan sonra bu çay zayıflamak isteyen çoğu kişinin favorisi oldu. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve doğal bir antibiyotik olan sarımsak çayı vücuttaki yağ yakımını hızlandırması, sağladığı tokluk hissi ve ödem attırıcı özelliği ile kilo vermek isteyenlerin en çok tükettiği çay türü olmuştur. Dışarıda hazır olarak satılan sarımsak çayı olsa da bunu evde yapmak her zaman daha avantajlıdır. Zayıflatan içecek tarifi arayanlar aşağıda sarımsak çayı yapımı ve malzeme listesini bulabilirler.

Zayıflatan Sarımsak Çayı Malzemeler

  • 1 litre su
  • 4 diş sarımsak
  • 3 tane taze kök zencefil
  • Bal
  • Limon suyu

Not: Sarımsak çayı zencefil kullanmadan da yapılabilir fakat zencefil bölgesel yağların giderilmesine yardımcı olduğu için biz malzeme listesine onu da ekledik. Zencefilin tadı ağır geliyorsa o zaman bu çayı sadece sarımsak kullanarak da yapabilirsiniz.

Zayıflatan Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Zencefili çok ince olarak doğrayın. Daha sonra bir tencereye su ile birlikte alıp kaynatın. Zencefil kaynarken siz de sarımsakların kabuğunu soyun ve bunları havanda güzelce döverek ezin. Zencefilli su iyice kaynadıktan sonra içine dövülmüş sarımsakları da ilave edin ve 5 dakika kadar daha kaynatın. Zayıflatan sarımsak çayı bu şekilde hazırlandıktan sonra soğumasını bekleyin ve ardından içine biraz bal ve limon suyu katarak tüketin. Şifa olsun.

Sarımsak çayı sağlıklı bir diyet programı ve düzenli spor ile bir arada kullanıldığında sağlıklı ve etkili bir şekilde zayıflamak mümkündür. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu çayı 15 gün ile 1 ay arası kullanabilirsiniz. Bölgesel incelme konusunda başarısını kanıtlamış olan bu zayıflama içeceğini düzenli bir şekilde tüketerek siz de hedeflediğiniz kiloya daha kısa sürede inebilirsiniz. Hiçbir katkı maddesi içermeyen ve sağlıklı bir içecek olan bu çayı formunu korumaya özen gösterenler de kullanabilirler.

Zayıflatan sarımsak çayı yapımı normal bir bitki çayının yapımı ile aynı şekilde olmaktadır. Bu çayı tüketirken şeker kullanmayın. Sabahtan yaptığınız sarımsak çayını sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç kere 1 fincan olarak tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir