3-2-1 Kumihimo Bileklik Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

3-2-1 Kumihimo Bileklik Yapımı

3-2-1 kumihimo bileklik yapımı, üçe kadar sayabilen herkesin yapabileceği bir çalışmadır. Bu yöntem ile kısa sürede harika bileklikler hazırlayabilirsiniz. Yuvarlak yapılı olduğu için kumihimo bileziği olarak da geçen bu bileklikleri tek renkli ya da birbiri ile uygun iki renkli olarak hazırlayabilirsiniz. Kumihimo bilekliği hazırlamak için hazır olarak satılan kumihimo disklerinden satın alabilir ya da kendiniz evde bu disklerden hazırlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bilekliğin yapım aşamalarına geçmek istiyoruz.

3-2-1 Kumihimo Bileklik Yapımı

Kumihimo bileklik modellerini, evinizde bulunan yünlü ipler ile yapabilirsiniz. Patiklik ip, bebe yünü, kazak yünü, lif ipini kumihimo bileklikler için kullanabilirsiniz. 3-2-1 kumihimo bileklik modeli için 7 adet 60 cm uzunluğunda ip kullanmanız yeterli olacaktır. Bu iplerin baş kısımlarını aynı hizaya getirip kumihimo diskinin ortasından geçirin. İpleri biraz aşağı doğru çekip çok sıkı olmayan bir düğüm atın. İpleri bir başka bir başka renkli olacak şekilde disk aralıklarından geçirin. Eğer kullandığınız disk 8 aralıklı değil ise 8 aralıklıymış gibi eşit aralıklarla ipleri geçirin. Bir adet çeltik boşluk kalsın.

İpleri diske yerleştirdikten sonra elinize alın. Boş kalan aralıktan sonraki ipten başlayarak 3-2-1 sayın. Bire denk gelen yerdeki ipi yerinden çıkarıp boşluk kalan aralığa geçirin. Yeniden aynı işlemleri tekrar edin. Her seferinde 3-2-1 sayarak bilekliği örmeye devam edin. Bileklik kolunuzu saracak uzunluğa gelene kadar örmeye devam edin. Yeterince uzadıktan sonra ipleri aralıklardan çıkarın. Başta yaptığınız düğümü çözün. Bilekliğiniz bu şekilde hazır.

Kumihimo bilekliği bağlamak için farklı sap kısımları hazırlayabilirsiniz. İsterseniz bilekliğin her iki yanındaki ipleri saç örgüsü şeklinde örebilir, uç kısımlarını düğümleyebilirsiniz. İsterseniz iplerin bilekliğe yakın kısmına bir düğüm atabilir, bir de sap kısımlarının en ucuna bir düğüm atabilirsiniz. Bu şekilde de çok şık bir bitiriş olabilir. Ya da ipleri sadece bilekliğin bitiş noktalarından düğümleyebilirsiniz. Her şekilde de çok şık ve kullanışlı bileklikler elde edebilirsiniz.

Kumihimo bileklikleri yaparken en dikkat edilmesi gereken nokta, bilekliği örerken izlenen yoldur. Bu modelde de bilekliği soldan sağa ya da sağdan sola hep aynı yönde örmeniz gerekir. Bileklik modelinin düzgün olması için örme aşamasında bilekliği diskin ortasından yerleştirdiğiniz yerden sıkıca tutun. Bu şekilde daha düzgün bileklikler hazırlayabilirsiniz. 3-2-1 kumihimo bileklik modelinin detaylı anlatımı için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz.

Kumihimo diskini evde kendiniz hazırlamak için aşağıdaki linkten ilgili konuya göz atabilirsiniz.

Kumihimo Diski Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir