Akan Boyalar Oje Deseni
Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Akan Boyalar Oje Deseni

Akan boyalar oje deseni son dönemlerde kullanılan en popüler nail art modellerinden birisidir. Özel nail art fırçası kullanmadan sadece kullanılan ojenin fırçası ile uygulanan bu oje deseni özellikle genç kızların büyük ilgisini çekiyor. İlk uygulamada bile harika bir sonuç alabileceğiniz akan boyalar nail art modelinin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Akan Boyalar Oje Deseni

Akan boyalar oje deseni olarak isimlendirilen nail art uygulaması, nail arta yeni başlayanlar için de idealdir. Son derece kolay ve pratik olan bu oje deseni için iki farklı renk ojeniz olması yeterli. Bu ojelerden birisini ana, taban rengi olarak, diğerini desenlendirme rengi olarak belirleyin. İsterseniz taban rengini koyu desen rengini açık, isterseniz de tabak rengini açık, desen rengini koyu olarak tercih edebilirsiniz. Oje desenini uygulamadan önce iki kat taban rengi ojeyi sürün. Kurumasını bekleyin. Taban rengi kuruduktan sonra desenlendirmeyi yapabilirsiniz.

Oje desenini tırnaklarınıza uygulamak için desen rengini tırnaklarınızın ucuna uygulayın. Küçük bir şerit şeklinde ojeyi uygulayın. Ojelerin akar şekilde görünmesi için tırnağın iki kenar kısmından ve orta kısmından kalın şeritler indirin. Bu şeritlerin uç kısımlarını hafif incelterek getirdiğinizde deseni tam verebilirsiniz. Bütün tırnaklarınıza aynı işlemi uygulayın. İsterseniz bu desenlendirme işlemini tüm tırnaklarınızda aynı renk yapabilir isterseniz de her bir tırnağınızda ayrı bir renk kullanabilirsiniz. Renk renk desenlendirme özellikle yaz ayları için harika bir uygulama olacaktır.

Akan boyalar oje desenini sade olarak bırakabilirsiniz. Ancak daha değişik bir tasarım oluşturmak için boyalara akma deseni verdikten sonra puantiyeleme yapabilirsiniz. Bu puantiyeleme için tel toka ya da bitmiş kalemlerin uç kısımlarından destek alabilirsiniz.

Akan boyalar oje deseni ince uçlu nail art fırçaları ile de hazırlanabilir. Bunun için ince uçlu fırçalar ile tırnağın orta kısmına kadar deseni indirip uç kısmını daha sivrileştirmek yeterli olacaktır. Tırnaklarınıza desenlendirme işlemi yaptıktan sonra daha kalıcı olması için üzerine şeffaf oje koruyucu da sürebilirsiniz. Bu uygulamayı yapmadan önce desenlerin kurumasını bekleyin. Ardından ince bir kat şeklinde şeffaf koruyucuyu sürün. Koruyucu ojenin de kurumasından sonra tırnaklarınızı kullanabilirsiniz.

İnek Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Kalpli Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Yeni Yıl Oje Desenleri * Tıklayın

Çiçek Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Kolay Nail Art Basamak Deseni * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir