Kendin Yap Videoları

Anneler Günü için Hediye Kartı Yapımı

Anneler günü için hediye kartı yapımı annelerimize hazır satın aldığımız hediyeler ile birlikte verebileceğimiz hoş bir sürprizdir. Renkli kağıtlar ya da fon kartonu ile hazırlayabileceğiniz bu kartların üzerine anneniz ve annenize olan sevginiz ile ilgili kelimeler yazabilirsiniz. Yapımı son derece kolay ve eğlenceli olan bu çalışmanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Anneler Günü için Hediye Kartı Yapımı

Anneler günü için hediye kartı hazırlarken elinizde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. İsterseniz renkli kağıtlar, isterseniz renkli fon kartonları ile bu kartları hazırlayabilirsiniz. Elinizde renkli kağıt yok ise beyaz A4 kağıdı kullanabilir, üzerine renkli kalemler ile renklendirme, desenlendirme yapabilirsiniz.

Kart için A4 kağıdını dik olarak önünüze alın. İlk olarak ortadan ikiye kağıdı katlayın. Katlama yerini açın. Kağıdın altta kalan yarısını yelpaze şeklinde katlayın. Diğer kısmını düz olarak bırakın. Yelpaze şeklinde katladığınız kısımda her bir yelpaze kısmının tam orta noktasına yapıştırıcı sürün. Yapıştırıcıyı sürdüğünüz kısımlardan parmaklarınız ile bastırıp yelpaze şeklindeki kısmı ortasından yapıştırın. Bu kısmı düz olan kısma sabitlemek için yelpazenin en uç kısmındaki bölgelere yapıştırıcı sürerek düz olan kısma yapıştırın. Bu şekilde kartın üzerinde küçük bir perdeli alan oluşturun. Tam orta yapıştırma kısmına süslemek için bir çiçek, kalp ya da kurdele yerleştirin. Kartın düz kalan kısmına uygun büyüklükte başka renkte bir kağıt kesin. Bu kağıdın üzerine yazmak istediğiniz yazıyı yazıp renkli kalemler ile süsleyin. Sonrasında hazırladığınız kartın düz olan kısmına yapıştırın. Bu şekilde hediye kartınızı tamamlayın.

Anneler günü için hazırladığımız bu hediye kartını başka özel günler için de hazırlayabilirsiniz. Doğum günü, yıl dönümü ya da davet gibi özel günlerde kullanılabilir. Hazırladığınız bu kartları isterseniz hazır olarak satın almış olduğunuz hediyelerin içine yerleştirebilir, isterseniz de tek başına bir kart olarak sevdiklerinize verebilirsiniz. Her iki şekilde de kişiye özel bir kart olduğu için sevdiklerinizi mutlu edecektir.

Anneler günü için hediye kartı yapımı çalışmasının detaylarına kanalımda yer alan videodan göz atabilirsiniz. Videoda yer alan detaylara dikkat ederek siz de sevdikleriniz için özel kartlar hazırlayabilirsiniz.

Çek Aç Origami Kartı * Tıklayın

Sürpriz Kart Yapımı * Tıklayın

Anneler Günü için Hediye Önerileri * Tıklayın

Anneler Günü Ne Zaman * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir