Asimetrik Saç Modelleri

Asimetrik Saç Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın
Asimetrik saç modelleri son yıllarda her yaştan bayanın favorisi olan bir saç kesimidir. Bu saç modeli her boyda ve her yapıda saç için kullanılabilmesi bakımından oldukça avantajlı. Asimetrik saç modeli saçların bir tarafının diğer tarafa oranla daha kısa kesilmiş halidir. Çoğunlukla arkası kısa, önler uzun olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda birçok ünlü isim asimetrik saç modellerini uygulayarak bayanlara bu konuda ilham vermektedir. Bu tarz saçlara şekil vermek kolay olduğu için bayanları saç yapma derdinden kurtaran bir saç modelidir. Kahkül ve perçemler ile bir arada kullanıldığında ortaya harika tasarımlar çıkmaktadır. Yüz şekline uygun bir şekilde kesildiğinde asimetrik saç modelleri her bayanı modern ve havalı gösterecek bir saç kesimidir.

2018 asimetrik saç modelleri incelendiğinde bu sezon da bob ve küt asimetrik kesimlerin popüler olduğunu görüyoruz. Geçen yıl sıkça kullanılan kahküllere, asimetrik uzun ve kısa saç modellerinde rastlıyoruz. Bu yıl alnı ya da yüzün bir tarafını tamamen örten farklı ve havalı asimetrik saç modelleri de oldukça revaçta. Kızıl ve sarı gibi iddialı saç renkleri bu yıl asimetrik saç kesimleri ile bir arada kullanılmakta. Bazı asimetrik saç modellerinde saçların bir tarafı kazıtılmakta ya da kazınmış görünümü verilmektedir. Bu yılın saç trendleri arasında bulunan asimetrik saç kesimlerini denemek isteyenler lob ve bob saç modelleri ile bir arada kullanılan modellerden birisini seçerek trendlere uygun havalı bir saç modeline sahip olabilirler.

Asimetrik Uzun Saç Modelleri

Omuzlarda ya da daha aşağısında katlarla hareketlendirilen asimetrik uzun saç modelleri ince telli saçları dolgun gösteren bir saç modelidir. Saçlarını kestirmek istemeyen fakat hep aynı saç modelini kullanmaktan sıkılan bayanlar için oldukça ideal bir saç kesimidir. Uzun ve kalın telli saçları olan bayanlar da kahküllü uzun saç modellerinde asimetrik kesim tercih edebilirler.

Asimetrik Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saçlar için en ideal saç modeli denince ilk akla gelen asimetrik saç kesimleridir. Arkaları kısa yanlar biraz daha uzun olan bu saç modeli kahküllü ya da kahkülsüz olarak kullanılabilir. İri dalgalı saçları olan bayanlar bob asimetrik saç kesimlerini kullanarak saçlarına daha modern ve havalı bir görünüm verebilirler.

Asimetrik Düz Saç Modelleri

Asimetrik saç modelleri genellikle dalgalı saçlara uygulansa da düz saçlara da çok yakışan bir modeldir. Orta boy düz saçlarda küt ve asimetrik kesim ideal bir seçim olabilir. Uzun düz saçları olan bayanlar ise kahküllü asimetrik saç kesimlerini tercih ederek daha havalı saçlara sahip olabilirler.

Asimetrik Kahküllü Saç Modelleri

Son yıllarda asimetrik saç modelleri ve kahküllü saç kesimleri oldukça popüler. Asimetrik küt saç modellerinde uygulanan kahküllerin ise bayanları daha çekici ve havalı gösterdiği bilinmektedir. Her türlü saç rengine uygulanabilen asimetrik kahküllü saç modelleri rahat kullnımı nedeni ile çalışan ve okuyan bayanların favorisi.

Asimetrik Kısa Saç Modelleri

Asimetrik kısa saç modelleri havalı görünümleri ile uzun saçlı bayanları bile saçlarını kestirmeye teşvik edecek kadar dikkat çekici. Kısa saç her yüz şekline yakışmadığı için asimetrik kesilen saçlar sayesinde aradaki denge sağlanabilir. Son yıllarda yüzün bir tarafını kapatan asimetrik kısa saç modelleri her yaştan bayanın favorisi durumunda. Düz renk ya da ombreli kısa saçlarda yüz şekline uygun bir asimetrik kesim uygulandığında ortaya harika bir görüntü çıkabilir.

Asimetrik Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlı bayanlar için de en ideal saç modelinin asimetrik kesim olduğunu söyleyebiliriz. Kısa, omuzlarda ya da uzun kıvırcık saçlarda uygulanan asimetrik kesim sayesinde hem saça şekil vermek kolaylaşır hem de kıvırcık saçın aşırı kabarmasının önüne geçilebilir.

Asimetrik Küt Saç Modelleri

Asimetrik küt saç modelleri farklı tarzı ile dikkat çekmek isteyen bayanların son dönemlerdeki favori saç kesimlerinden birisi. Kulak memesi hizasında, omuzlarda ya da biraz daha aşağıda uygulanan asimetrik küt saç kesimleri kahküllerle bir arada kullanıldığı zaman bayanları havalı göstermek açısından oldukça avantajlı bir saç modelidir. Bu tarz kesilmiş saçlar dalgalı ya da düz olarak farklı şekillerde kullanılabilmektedir.

2018 saç modası incelendiğinde bu sezon da asimetrik saç modellerinin zirvede olduğunu görüyoruz. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen bayanlar bu yazımızda paylaşmış olduğumuz asimetrik saç modellerini inceleyerek kendi tarzlarına uygun saç kesimini tercih ederek bu isteklerine rahatlıkla ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir