Balerin Topuzu Nasıl Yapılır
Nasıl Yapılır, Saç Modelleri

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Balerin topuzu özellikle genç kızların çok sevdikleri bir saç modelidir. Günlük hayatta, okul hayatında ve özel davetlere giderken uygulanabilen bu saç modeli, her saç tipine ve uzunluğuna göre farklı modellerde hazırlanabiliyor. Siz de bu özel modeli seviyorsanız balerin topuzu nasıl yapılır başlığı altında verdiğimiz farklı modellerin yapım aşamalarına göz atabilirsiniz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Klasik Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Klasik balerin topuzu her hangi bir başka saç aparatı kullanmaya gerek duyulmadan yapılan en kolay balerin topuzu modelidir. Bu topuz modelini saçlarınıza uygulamak için ilk olarak güzelce tarayın ve sıkı bir şekilde yukarıdan at kuyruğu bağlayın. Ardından at kuyruğunu ikiye ayırın. Sanki ikili örgü yapar gibi saçlarınızı saçlarınızı birbiri üzerinden geçirin ve burgu yapın. Yaptığınız bu burguyu kuyruğun en dibinin etrafından dolayarak sarın. En son tel tokalar ile topuzu sabitleyip saç modelini tamamlayın. Arada çıkan küçük saçları tutturmak için saç spreyinden yararlanabilirsiniz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır
Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Topuz Süngeri ile Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Topuz süngeri ile balerin topuzu yapmak klasik topuza göre daha kolaydır. Topuz süngeri farklı ebatlarda toka ve saç aparatları satılan yerlerde bulunuyor. Kendisi yuvarlak, ortası delik olan bu süngerin içinden sıkıca bağladığınız at kuyruğunu geçirin. Ardından saçları süngeri kapatacak şekilde yuvarlak şekilde açın. Sabitlemek için saç renginize uygun ince bir lastik toka ile tutturun. Saçlarınız uzun ise kalan tutamları bir araya getirip bu topuzun etrafından çevirin ve sabitleyin. Kısa, orta boy ve uzun tüm saç modellerinde bu yöntem uygulanabilir. Yapmak istediğiniz balerin topuzunun boyutuna göre sünger boyutunu seçebilirsiniz.

Topuz Süngeri ile Balerin Topuzu Resimli Anlatım

Süngerle Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Balerin topuzu yapmak için yuvarlak topuz süngeri dışında kolay şekil alabilen dikdörtgen şekilli saç aparatlarını da kullanabilirsiniz. Özellikle kısa ya da yoğun katlı saç modeline sahip kadınlar balerin topuzu yapmak için mutlaka bu aparatı kullanmalıdır. Bu saç aparatı ile balerin topuzu yapmak için ilk olarak saçlarınızı sıkıca toplayın. Ardından saçlarınızın tamamının ucunu aparat içinden geçirin. Saç aparatına saçları dolayarak bağlama yerine kadar gelin. Aparatı elinizle yuvarlayıp balerin topuzu şekli verin. En son toka ve sprey ile sabitleyin. İşte yeni balerin topuzunuz hazır…

Süngerle Balerin Topuzu Resimli Anlatım
Süngerle Balerin Topuzu Resimli Anlatım

Çorapla Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Balerin topuzu yapmak için isterseniz evde kendiniz de topuz süngeri yapabilirsiniz. Bunun için kullanmadığınız bir temiz çorabı kullanabilirsiniz. Topuz süngeri yapmak için çorabın uç kısımlarını kesip düz, bir şekilde olmasını sağlayın. Ardından çorabı katlayarak ortası açık yuvarlak yumuşak aparatı hazırlayın. Sağlam olması için kenarlarından dikebilirsiniz. Hazırladığınız aparatı saçlarınıza at kuyruğu yaptıktan sonra takabilirsiniz.

Çorapla Balerin Topuzu Resimli Anlatım
Çorapla Balerin Topuzu Resimli Anlatım

Örgülü Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Örgülü balerin topuzu yapmak için ilk olarak saçlarınızı güzelce tarayıp önlerden birer tutam ayırarak yukarıdan at kuyruğu yapın. Önlerden ayırdığınız tutamları azar azar alıp kuyruktaki tutamlar ile birlikte yuvarlak şekilde örün. En son kalan saçları örgü yapıp bant olarak topuzun etrafından çevirip sabitleyin.

Örgülü Balerin Topuzu Resimli Anlatım
Örgülü Balerin Topuzu Resimli Anlatım

Örgü Bantlı Balerin Topuzu Nasıl Yapılır

Örgü bantlı balerin topuzu yapmak için yine saçlarınızı yukarından bağlayın. Ardından bir tutam saçlarınızdan ayırıp geri kalan kısmı burarak balerin topuzu yapın. Yaptığınız topuzu tokalar ile sabitleyin. Bıraktığınız tutamı örün. Bu örgüyü topuzun etrafından çevirip sabitleyin.

Örgü Bantlı Balerin Topuzu Resimli Anlatım
Örgü Bantlı Balerin Topuzu Resimli Anlatım

Yukarıda verdiğimiz resimli anlatımlı balerin topuzu modelleri hem günlük, hem de özel davetler için kullanılabilir. Siz de bu adımları uygulayarak harika balerin topuzu modelleri yapabilirsiniz.

Balerin Topuzu Nedir * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir