Balerin Topuzu Nedir Nasıl Yapılır
Nasıl Yapılır, Saç Modelleri

Balerin Topuzu Nedir

Balerin topuzu hem günlük hayatta, hem özel davetlerde kullanılan bir saç modelidir. Gidilecek ortam, yapılan kombin ve saç tipine göre değişen bu saç modeli, evde de kolay bir şekilde yapılabiliyor. Kısa saç modellerinde de uzun saç modellerinde de uygulanabilen balerin topuzu nedir konusu hakkında bilgileri yazımızın devamında sizinle paylaşacağız.

Balerin Topuzu Nedir

Balerin topuzu saçların at kuyruğu olarak bağlanmasından sonra bükülerek ya da farklı saç aparatları ile tutturulması şeklinde yapılır. Örgülü, dağınık ya da sıkı bir şekilde balerin topuzu yapılabilir. Klasik bir balerin topuzu yapmak için aşağıdaki balerin topuzu yapımı resimli anlatım aşamalarını takip edebilirsiniz. Bu aşamaları saçlarınıza uygulayarak siz de evde balerin topuzu yapabilirsiniz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır
Balerin Topuzu Nasıl Yapılır
  • Balerin topuzu için ilk olarak saçlarınızı güzel bir şekilde tarayın. Saçlarınızı hafifçe ıslatıp nemlendirdiğinizde daha kolay tarayıp şekil verebilirsiniz.
  • Tamamen saçların dolaşıklığını açtıktan sonra en tepeden sıkı bir şekilde saçlarınızı at kuyruğu bağlayın. At kuyruğunu mümkün olduğunca yukarıdan ve sıkı şekilde yapın. Topuzunuzun daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Bu aşamada bağlamak için saç renginize uygun ince lastik tokalardan kullanabilirsiniz.
  • At kuyruğunu iki eşit parçaya ayırın. Sonrasında bu iki saç parçasını örer gibi birbirinin üzerinden geçirip burgu yapın.
  • Yaptığınız burguyu saçın etrafından döndürerek sarın.
  • Topuz başınızın her tarafından aynı şekilde göründüğünde tel toka ile saç dibine sabitleyin. Kalın telli ya da katlı saç kesimine sahipseniz bir kaç tel toka ile sabitleme işlemini yapmanız gerekecektir.
  • Saçlarınızı sabitledikten sonra bozulmaması için saç spreyi sıkabilirsiniz.
  • İşte göz alıcı balerin topuzunuz hazır…

Saçlarınız katlı kesim ise burgu yaparken aradan katlar çıkabilir. Çıkan katları en son toparlama aşamasında tel tokalar ile tutturabilir, sprey ile diğer saçlara yapıştırabilirsiniz. Aynı şekilde saçların ön kısmından çıkabilecek küçük saçları da benzer şekilde toplayıp sprey ile sabitleyebilirsiniz. Klasik balerin topuzu gibi örgülü balerin topuzu da yapabilirsiniz. Saçları burma aşamasında örgü yapmak için bir tutam ayırıp topuzu yaptıktan sonra bu tutamı örerek topuz etrafından sarıp sabitleyebilirsiniz.

Balerin Topuzu Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir