Basen Nasıl Eritilir

Basen Nasıl Eritilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Basen nasıl eritilir sorusunun cevabını merak eden bayan sayısı epey fazladır. Ergenlik çağından itibaren çoğu bayanın ortak sorunlarından birisi de basen, kalça ve göbek bölgesinde oluşan yağlardır. Bazı bayanlar kilolu olmadıkları halde bu bölgelerde oluşan yağ tabakaları yüzünden olduklarından daha kilolu görünürler. Bu durumda meydana gelen orantısız vücut yapısı ise bayanları oldukça rahatsız eder. Siz de basen bölgesindeki fazlalık yüzünden istediğiniz kıyafetleri gönül rahatlığı ile giyemiyorsanız bu yazımızda vereceğimiz tüyolar işinize yarayacaktır.

Evde Basen Nasıl Eritilir

Basen bölgesinde meydana gelen yağlanmanın bir diğer adı da bölgesel yağlanmadır. Bölgesel yağlanmada asıl hedef kilo vermek değil bölgedeki yağları eritmektir. Bu nedenle sorunun çözümü biraz zaman alabilir. Sağlıksız beslenme sonucunda alınan fazla kaloriler nedeni ile vücudun basen, kalça ve göbek bölümünde yağ tabakaları oluşabilir. Bunun üstüne bir de spor yapmayıp, hareketsiz bir yaşam sürüldüğünde ortaya rahatsızlık veren bir görünüm çıkacaktır. Bu konuda ilk yapılması gereken şey sağlıklı beslenme kurallarını uygulamaktır. Sabah kahvaltısını atlamadan günde 5 öğün yemek yemeniz gerekiyor. Bunun yanında un, şeker, yağ ve tuz gibi kilo aldıran gıdaları hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunların yerine sağlıklı gıdalar olan meyve ve sebze tüketimine ağırlık vermelisiniz. İştah kontrolü sağlamak amacı ile uygun bir beslenme programı da bu konuda işinize yarayabilir.

Düzenli egzersiz yapmak da bölgesel yağlanmayı gidermek açısından oldukça önemlidir. Herkesin spor salonuna gitme imkanı olmadığı için evde basen eritmek için yapılacak hareketler vardır. Bunları her gün düzenli bir şekilde uygulayarak hayal ettiğiniz gibi bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu hareketleri yapması çok kolay olduğu için herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Basen eriten hareketler hangileridir diye merak ediyorsanız bu konuda da biraz bilgi verelim. Çömelme hareketi olarak da bilinen squat basen, kalça ve göbek bölgesindeki yağların yakımında oldukça etkilidir. Evde düzenli olarak squat yaparak bu bölgelerdeki yağları eritmekle kalmaz, daha sıkı bacak ve kalçalara da sahip olabilirsiniz. Bu hareketi nasıl yapacağınıza gelince; ayaklarınızı biraz açın ve kollarınızı öne doğru düz bir şekilde uzatın. Daha sonra dizlerinizi hiç kırmadan kalçanızı hafifçe dışa doğru vererek çömelin.

Basen eriten bir başka hareket ise dizleri yukarı doğru çekmektir. Yere sırt üstü uzanın ve ellerinizden destek alarak kalçanızı hafifçe yukarı kaldırdıktan sonra dizlerinizi midenize doğru çekin. Bu hareketi yaptığınızda basen, kalça ve göbek kasları aynı anda çalıştığı için oldukça etkilidir. Evde basen eritmek için yapılacak bir başka hareketten daha bahsedelim. Yere yan olarak uzanın ve tek bacağınızı yukarı doğru kaldırın. Daha sonra öbür tarafa dönerek diğer bacağınızla da aynı hareketi yapın. Eğer yapabiliyorsanız ters ve normal mekik hareketlerini de uygulayabilirsiniz. Mekik çekmek de basen eritmek için evde sıkça uygulanan bir egzersizdir.

Bu saydığımız hareketleri kendi başınıza yapmakta zorlanıyorsanız o zaman bu konuda hazırlanan videoları izleyerek, hareketleri ne şekilde yapmanız gerektiğini daha iyi öğrenebilirsiniz. Tüm bu hareketleri yapmak zor geliyorsa her gün yarım saat orta tempolu yürüyüş de yapabilirsiniz. Apartmandaki asansörü kullanmak yerine merdivenden inip çıkmanın da faydasını görebilirsiniz. Yakın mesafede bir yere gideceğiniz zaman arabaya binmek yerine yürümeyi tercih etmek de sizin bu konudaki kararlılığınız açısından oldukça önemlidir.

Bu yazımızda basen eritmek için ne yapmalı sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Yukarıda önermiş olduğumuz hareketleri önce az sayıda yaparak başlayıp daha sonra alıştıkça sayıyı arttırabilirsiniz. Basen eriten kürleri de aşırıya kaçmadan tüketmeniz faydalı olabilir. Tüm bunların yanı sıra yeterli su tüketimine de dikkat etmeyi unutmayın.

Göbek Eriten Diyet Ender Saraç * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir