Boyalı Saçlar için Maske Tarifleri
Saç Bakımı

Boyalı Saçlar için Maske Tarifleri

Boyalı saçlar için maske tarifleri evde bulunan malzemeler ile herkesin hazırlayabileceği ve yapabileceği maskelerdir. Bu maskeleri saçlarınızın ihtiyacına göre hazırlayabilir, düzenli uygulayarak hem saç sağlığınızı koruyabilir hem de saçlarınızdaki boyanın uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz. Hazır olarak satılan boyalı saçlar için maske çeşitlerine göre daha ekonomik olan ev yapımı doğal maskeleri uygularken sadece bir tanesini uygulamaya özen gösterin. Aksi halde birden fazla uygulanan maskeler birbirlerinin etkilerinin yok edip saçlarınıza zarar verebilir.

Boyalı Saçlar için Maske Tarifleri

Boyalı saçlar için doğal maske tariflerinin sayısı oldukça fazla. Benzer etkilere sahip olan bu maskelerden en sık uygulananlarını sizler için bu başlık altında topladık. Sizler de maskeleri uygulayıp etkilerini yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Boyalı Saçlar için Aloe Vera Maskesi

Gerekli Malzemeler

 • 2 adet aloe vera sapı
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için zeytinyağı ve aloe vera özünü bir kasede karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın ucundan dibine kadar sürün. 15 dakika boyunca saçlarınıza masaj yapın. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kere yapabilirsiniz.

Boyalı Saçlar için Avokado Maskesi

Gerekli Malzemeler

 • 1 adet olgun avokado
 • 1 çorba kaşığı buğday tohumu yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için avokadonun çekirdeğini çıkarın ve güzelce ezin. İçine yağı ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 1 saat kadar saçlarınızda maskeyi bekletin. Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada 1-2 kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Boyadan Yıpranan Saçlar için Onarıcı Maske

Gerekli Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı jojoba yağı
 • 1 yemek kaşığı biberiye yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Gerekli olan malzemeleri bir cam kase içinde karıştırın. Sonrasında saçın her yerine gelecek şekilde uygulayın. Yarım saat kadar saçta bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir kere uygulamak yeterlidir.

Boyalı Saçlar için Canlandırıcı Maske

Gerekli Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1 yemek kaşığı fındık yağı
 • 1 adet B vitamini kapsülü

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için gereken malzemeleri cam bir kase içine alın. Bütün malzemeleri güzelce karıştırın. Karışımı saçlarınıza uygulayın. 20 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile yıkayıp durulayın. Canlandırıcı maskeyi haftada bir kere ya da iki haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Boyalı Saçlar için Yumurtalı Maske

Gerekli Malzemeler

 • 1 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maske için yumurtanın sadece sarısını alın. Diğer malzemeler ile birlikte cam bir kase içinde karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürün. 1 saat kadar bekletin. Sonrasında şampuan ile yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere düzenli olarak uyguladığınızda boyalı saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.

Boyalı saçlar için ev yapımı maske tariflerini bu yazımızda sizlerle paylaştık. Sizler de isterseniz bu maskelerden uygulayıp boyalı saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Röfleli Saç Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Röfleli Saç Bakımı * Tıklayınız

Saç Boyasının Akmaması için Öneriler * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir