Burnu Küçük Göstermek için Nasıl Makyaj Yapılmalı

Burnu Küçük Göstermek için Nasıl Makyaj Yapılmalı

Sosyal Medyada Paylaşın

Burnu küçük göstermek için nasıl makyaj yapılmalı sorusunun cevabını merak eden birçok bayan olduğunu tahmin ediyoruz. Burnu olduğundan daha küçük göstermek için uygulanabilecek en etkili makyaj hilesi, burun kontürleme uygulamasıdır. Kontürleme yaparak sadece burnunuzun küçük görünmesini değil daha güzel ve şekilli görünmesini de sağlayabilirsiniz. Eğer siz de burnunuzun görünümünden şikayetçi iseniz bu yazımızda verdiğimiz tüyoları uygulayarak burnunuza istediğiniz gibi bir şekil verebilirsiniz.

Burnu Küçük Göstermek için Nasıl Makyaj Yapılmalı

Burun Kontürleme Nedir

Burun kontürleme, bazı makyaj malzemelerinin yardımı ile burnu şekillendirme tekniğidir. Uygun makyaj malzemelerini ve doğru teknikleri kullanarak burnunuzun daha küçük, düz ya da geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Geniş burun deliklerini ve kanatlarını da burun kontürleme yaparak kamufle edebilirsiniz. Yapacağınız bu makyajdan istediğiniz etkiyi alabilmek için ilk olarak burnunuzu ayna karşısında incelemeli ve nasıl bir şekil vermek istediğinizi tasarlamalısınız.

Burun Kontürleme için Hangi Malzemeler Gerekli

  • Ten renginden bir ton daha koyu bir bronzlaştıcı pudra
  • Aydınlatıcı pudra
  • İnce dolgun bir yapıya sahip 2 tane makyaj fırçası

Burun kontürleme yapacağınız aydınlatıcı pudranın simli olmaması gerekiyor. Bronzlaştırıcı pudra ve aydınlatıcının mat olması daha iyi sonuç vermektedir. İşlemi başarı ile uygulamak için pudra, allık, fondöten ve kapatıcı seçimine de gereken özeni göstermelisiniz.

Kemerli Burun için Nasıl Kontürleme Yapılmalı

Kemikli bir burun yapısı çoğu bayanın ortak sorunlarından birisidir. Sırf bunun için burun estetiği yaptıran bayan sayısı oldukça fazladır. Siz de kemikli burnunuzdan şikayetçi iseniz bunu kamufle etmek için küçük bir mayaj hilesine baş vurabilirsiniz. Burnunuzun daha küçük ve çıkıntısız görünmesi için bronz pudra ile göz pınarları ile burun delikleri arasındaki bölgeye gölgelendirme uygulayın. Doğal bir görünüm sağlamak için makyaj fırçası yardımı ile pudrayı iyice dağıtmayı ihmal etmeyin. Son olarak bronz bir allık ile elmacık kemiklerinize de gölgelendirme yaparak uygulamayı tamamlayın.

Uzun Burnu Küçük Göstermek için Nasıl Kontürleme Yapılır

Burnunuzun uzun görünümü sizi rahatsız ediyorsa bunun da çözümü var. Bunun için ilk olarak mat bir bronzlaştırıcıyı burnunuzun ucuna sürün. Sonrasında burun kemiğinizin üzerine de aydınlatıcı pudra uygulayın. Yaptığınız makyaj hilesinin anlaşılmaması için sürmüş olduğunuz pudrayı makyaj fırçası ile iyice dağıtın.

Geniş Burun için Nasıl Kontürleme Yapılmalı

Burnunuzun geniş görünümü size rahatsızlık veriyorsa burnunuzun iki yanına makyaj fırçası ile kapatıcı uygulayın. Sonrasında burnunuzun üst kısmına da aydınlatıcı pudra ürün. Fırça ile kapatıcı ve aydınlatıcıyı güzelce dağıtarak uygulamayı tamamlayın.

Burun Deliklerini Küçük Göstermek için Nasıl Kontürleme Yapılmalı

Geniş burun deliklerinizi olduğundan daha küçük göstermek için ilk olarak burun deliklerinin üzerine bronz pudra uygulayın. Bunu iyice dağıttıktan sonra kaşların başlama noktasından burun deliklerine kadar gölgelendirme yapın. Allık uygularken de elmacık kemiklerinizi fazla belirginleştirmemeye gayret edin.

Bu yazımızda burnu küçük göstermek için makyaj tüyoları paylaştık. Siz de burnunuzun görünümünden şikayetçi iseniz bu hileleri uygulayarak daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir