Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir
Genel Bilgiler, Nedir, Pratik Bilgiler

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir sorusunun cevabı, sıklıkla bu sorunu yaşayanlar için çok önemlidir. Hem kış aylarında, hem yaz aylarında yaşanabilen burun tıkanıklığı, her yaşta ortaya çıkabiliyor. Günlük hayatta, çalışırken, okuldayken ya da uyurken rahat nefes alıp vermeyi engelleyen bu sorun için ilaç şeklinde burun spreyleri kullanılabiliyor. Bu burun spreylerinin dışında evde de doğal yöntemler uygulanarak burun tıkanıklığı açılabilir.

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir

Burun tıkanıklığı için evde uygulanabilecek doğal yöntemler son derece basittir. Bu yöntemler sayesinde daha rahat nefes almak mümkün olacaktır. Bir çoğunu sizin de bildiğiniz burun tıkanıklığı için doğal çözümler aşağıdaki şekilde maddelendirilebilir.

  • Burun tıkanıklığı yaşandığı dönemlerde bulunulan ortamların havasının nemli olması, daha kolay nefes almaya yardımcı olur. Özellikle uyunan odada bulunan kalorifer üzerine bir bardak su koymak ya da soba var ise çaydanlık koymak ortamın buhar ile nemlenmesini sağlayacaktır.
  • Battaniye altında durmak da burun tıkanıklığına iyi gelen yöntemlerden bir tanesidir. Uyurken ya da gün içinde başınızı yorgan, battaniye içine sokup durmak, uyumak, tıkanan burun deliklerinin rahatlamasını sağlayacaktır.
  • Pek çok hastalık ve sağlık sorununda olduğu gibi burun tıkanıklığında da su tüketimi önemli yer kaplar. Eğer burun tıkanıklığı yaşıyorsanız, bol bol su tüketip bu sorundan biraz olsun kurtulabilirsiniz.
  • Burun tıkanıklığı için doğal bitkilerden de yararlanılabilir. Bu yöntem için bir bardak kaynar su içine bir tutam lavanta çiçeği yaprağı koyun. 10 dakika bu şekilde demlendirin. Ardından suyu süzün. Elde ettiğiniz suyu tıkanıklık geçene kadar her gün saat başı burun deliklerine çekin.
  • Süt, mukus üretimini artırır. Bu nedenle burun tıkanıklığı olduğu dönemlerde süt tüketimine dikkat edilmesi gerekir.
  • Burun tıkanıklığı için uygulanan en bilindik ve klasik yöntem tuzlu sudur. Burun deliklerine çekmek için bir su bardağı ılık su içine bir çay kaşığı tuz koyup karıştırın. Düzenli olarak bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Burun tıkanıklığı için yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ancak bu uygulamaları yaparken sadece bir yöntemi uygulamak gerekir. Aynı anda birden fazla yöntem uygulamak zarar verebilir.

Burun Tıkanıklığına İyi Gelen Doğal Yağlar * Tıklayınız

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir * Tıklayınız

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir