Çabuk Dolaşan Saçlar için Öneriler

Çabuk Dolaşan Saçlar için Öneriler

Sosyal Medyada Paylaşın

Çabuk dolaşan saçlar için öneriler, hem kadınların, hem erkeklerin ihtiyaç duyacakları önerilerdir. Genelde saç dolaşması denildiğinde kadınlar ön plana çıksa da erkeklerin de zaman zaman bu sorun ile karşılaştıkları görülmektedir. Özellikle de biraz uzun saça sahiplerse erkeklerin de bu sorunu yaşamaları büyük olasılıktır.

Saçların dolaşması, farklı nedenlerden kaynaklanabilir. En fazla dolaşma, uyku sırasında, banyoda ya da toplayıp bıraktıktan sonra ortaya çıkıyor. Saçlardaki dolaşıklıkların giderilmesinden önce bu dolaşıklıkların ortaya çıkmasını engelleyecek ya da en az düzeye indirecek önlemler alınması gerekir.

Çabuk Dolaşan Saçlar için Öneriler

  • Çabuk dolaşan saçlar için ilk dikkat edilmesi gereken nokta, dolaşıklığın nedenidir. Saçlarınız gece uyurken çok dolaşıyorsa uyumadan önce ikili ya da tekli olarak örüp bu sorunu biraz önleyebilirsiniz. Eğer örülecek kadar uzun değilse saçlarınız bağlayabilir, bağlanacak şekilde de değilse uyku öncesi tarayarak dolaşmanın biraz olsun önüne geçebilirsiniz.
  • Saçlarınız banyo sonrasında çok dolaşıyorsa kullandığınız şampuan ve saç kreminin yanlış seçiminden kaynaklanabilir. Her saçın yapısına uygun farklı şampuanlar ve saç kremleri ile yıkanması gerekir. Eğer buna dikkat edilmezse saçlarda dolaşma sorunu yaşanabilir. Banyo sırasında saçların yıkanması ile ilgili bir diğer önemli nokta da saçların yıkanma şeklidir. Temizlenmesi için saçlarınızı şampuanlarken çok fazla karıştırmadan yıkamayı deneyin. Ve saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama işlemini bol su ile yapın. Aksi halde kalan şampuan kalıntıları saçların dolaşmasına neden olacaktır.
  • Saçlarınızı bağladıktan sonra ya da örüp bıraktıktan sonra dolaşma meydana geliyorsa, saç örgünüzü ya da bağlama şeklinizi bir gözden geçirin. Eğer dolaşmasına neden olacak şekilde bir saç modeli yapmıyorsanız dolaşıklıkları açmak için saç açıcı aparatlar kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızın sadece uç kısımlarında dolaşıklık meydana geliyor ve bu sürekli tekrar ediyorsa dolaşıklıkları açmaktan ziyade saçın o kısmını kesmeyi tercih edin. Sürekli oluşan bu dolaşıklıkları açsanız bile saçınızın o kısımlarının size bir faydası olmayacaktır.
  • Uzun saçlı kız çocuklarının saçlarında oluşan dolaşıkların çözümü için saç açıcı spreyler kullanabilirsiniz. Kesin çözüm olmasa da saçları tararken bu spreyler çok işe yarayacaktır. Yetişkinler için de saç açıcı spreyler ve özel saç kremleri saçların daha rahat açılmasını sağlayacaktır.

Saçlarda dolaşma sorunu için yazı içerisinde verdiğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz. Saçların dolaşmasını önlemek ya da dolaşan saçları açmak için bu önerileri dikkate aldığınızda daha kolay taranan ve daha sağlıklı saçlarınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir