Cd ile Üçlü Duvar Süsü Yapımı
Geri Dönüşüm, Kendin Yap Videoları

Cd ile Üçlü Duvar Süsü Yapımı

Cd ile üçlü duvar süsü yapımı geri dönüşüm ile ev dekorasyonuna katkı sağlamak isteyenler için hoş bir çalışma olabilir. Hemen hemen her evde bulunan eski, kullanılmayan cdlerin değerlendirilmesi ile elde edilen bu duvar süsünü, hayal gücünüze göre kendiniz daha farklı şekilde tasarlayabilirsiniz. Hem evde bulunan atılmak için bekleyen cdleri değerlendirmek, hem de duvarınız için yepyeni, kendi tasarımınız bir süs hazırlamak için siz de bu çalışmayı yapabilir, dakikalar içinde yepyeni bir duvar süsüne sahip olabilirsiniz.

Cd ile Üçlü Duvar Süsü Yapımı

Cd ile üçlü duvar süsü yapmak, hem eğlenceli hem de pratiktir. Az malzeme ile hazırlayabileceğiniz bu duvar süsünü, kendi zevkiniz ve kullanmak istediğiniz odanın dekoruna göre tasarlayabilirsiniz. Hazırlamak istediğiniz duvar süsü eğer çocuk ya da bebek odası içinse çocukların hoşuna giden canlı renkleri kullanabilir, üzerine onların sevdiği karakterleri eva ile hazırlayıp yapıştırabilirsiniz. Eğer duvar süsünü oturma odanız ya da salon için hazırlıyorsanız, odanın genel dekorasyonunda kullanılan renkleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Oda dekorasyonunda iki renk kullanılıyorsa cdleri iki renkli kaplayabilir ya da kaç adet kullanacaksanız farklı renklerde hazırlayabilirsiniz. Renk seçimi gibi süsün üzerine ekleme yapacağınız malzemeleri de odanın dekoruna göre seçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, oturma odanız için bir duvar süsü hazırlıyor ve odanızda taşlı eşyalar var ise, duvar süsünüzün üzerine de benzer renklerde ve özelliklerde taşlar ile süsleme yapabilirsiniz. Verdiğimiz genel bilgilerin ardından sizleri daha fazla merakta bırakmadan çalışmanın detaylarına geçmek istiyoruz.

Cd ile Duvar Süsü Yapımı için Malzemeler

  • Üçlü duvar süsü için üç adet cd
  • İstediğiniz renklerde ve özelliklerde renkli ipler
  • Renkli ipleri cd üzerine örerek geçirmek için uygun kalınlıkta tığ
  • Makas
  • Kurdele
  • Süslemek için bir parça eva
  • Silikon

Cd ile Duvar Süsü Yapımı

Cd ile duvar süsü yapmak için cdlerin üzerini renkli ipler ile kaplamak gerekiyor. Bunun için ipi cdnin içinden geçirip düğümleyin. Cdnin parlak yeri ön yüz olacak şekilde ipi bir cdnin ön tarafından bir arka tarafından alarak etrafı boyunca ilmek kaydırma şeklinde örün. Cdnin parlak yüzünün belli olması için elinizle ilmekleri açtırın. Bu şekilde üç adet cd hazırlayın. Hazırladığınız cdlerin arkasına çevirin. Duvar süsünü istediğiniz uzunlukta ikiye katlayarak kurdele kesin. Kurdeleyi cdlerin tam orta kısımlarına denk gelecek şekilde iki katlı olarak silikon tabancası ile tutturun. Kurdelenin geri dönüş kısmı duvar süsünün asılma yeri olacaktır.

Cd ie duvar süsü hazırlarken en son aşama olarak cdlerin orta kısımlarındaki boşluğu kapatmak için eva ya da benzer bir malzeme ile süsleme yapabilirsiniz. Biz çalışmamızda yuvarlak evaları puantiyeleyip yapıştırdık. Siz isterseniz çiçek yapabilir ya da süsün tasarımına uygun başka figürler kullanabilirsiniz.

Cd ile duvar süsü yapımı detaylı anlatımı için Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir