Çene Sarkma Egzersizleri
Genel

Çene Sarkması Egzersiz Önerileri

Çene sarkması, kadın ve erkeklerde meydana gelebilen bir görüntü sorunudur. Tıpkı vücudumuzdaki diğer bölgeler gibi nedenlere bağlı olarak sarkan çene bölgesi, yüz güzelliğinde pürüzlere neden olmaktadır. Günümüzde çene sarkmasını önlemek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Yazımızın devamında çene sarkmasının nedenleri ve çene sarkması egzersiz önerileri konusunu bulabilirsiniz.

Çene Sarkması Egzersiz Önerileri

Çene sarkması farklı nedenler ile ortaya çıkabilir. Bu nedenlerin doğru olarak saptanması, sarkmanın tedavi sürecinde etkili olacaktır. Genel olarak çene sarkmasının nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Sık sık kilo alıp verme diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi çene bölgesinde de sarkmalara neden olur.
  • Uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalma çenede sarkmaya neden olabilir.
  • Sigara ve alkol alışkanlığı çene bölgesinin yapısının bozulmasına neden olabilir.
  • Düzenli cilt bakımı yapılmadığında cildin doğal dengesinin bozulmasından dolayı sarkma meydana gelebilir.
  • Yanlış uyku pozisyonlarında uyunması ve bunun sürekli tekrar edilmesi çene sarkmasına yol açabilir.

Yukarıdaki nedenlerden biri ya da bir kaçı mevcutsa kişide çene sarkması meydana gelebilir. Çene sarkmasını önlemek için bu nedenlere dikkat edilmesinde fayda vardır. Ayrıca çene sarkması egzersizleri ve doğal maskeler de bu sarkmaların önlenmesini ve düzelmesini sağlayacaktır.

Çene sarkması egzersiz önerileri düzenli olarak uygulandığında sarkma bölgelerinde sıkılaşmayı sağlar. Bu da daha fazla sarkmayı engeller ve sarkan bölgelerin toparlanmasına yardımcı olur.

  • Çene sarkması için egzersizlerden önce ilk olarak pozisyon alınması gerekir. Pozisyon almak için kişinin ilk olarak sırtını dikleştirmesi gerekir. Ardından başı yukarı kaldırarak pozisyon alınır.
  • Doğru pozisyonu aldıktan sonra baş dikken dudakları öne vererek öpücük pozisyonu alınır. Bu şekilde 10 saniye kadar beklenir ve dudaklar serbest bırakılır. Öpücük pozisyonu yaklaşık 10 kere tekrar edilmeli.
  • Bu hareketin günde en az 3 kere tekrar edilmesi gerekir. Düzenli olarak uygulandığında çene sarkmasını önleyip sarkan çeneyi düzenlediği görülmüştür.

Çene sarkması için yukarıdaki öpücük egzersizini düzenli olarak yapmak gerekir. Kısa sürede etkisini görmeye başlayacağınız bu egzersizi gün içinde belirli aralıklara bölebilirsiniz. Unutmamak için sabah, öğle, akşam şeklinde seanslar uygulayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir