Çiçek Desenli Oje Yapımı
Güzellik, Kendin Yap Videoları

Çiçek Desenli Oje Yapımı

Çiçek desenli oje yapımı en kolay nail art uygulamalarından birisidir. Tırnaklara bahar getiren bu çiçeklerin istediğiniz renklerde tırnaklarınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Yaz aylarında yaz renklerinde, kış aylarında kış renklerinde bu çiçeklerden tırnaklarınızın üzerine yapabilirsiniz. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan çiçekli nail art yapımı uygulamasının detaylarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Çiçek Desenli Oje Yapımı

Tırnaklarınıza çiçek deseni yapmak için özel olarak satılan nail art setlerinden yararlanabilirsiniz. Bu setler içinde verilen noktalama kalemleri ile çok basit bir şekilde çiçek deseni uygulayabilirsiniz. Eğer evinizde nail art seti yok ise noktalama kalemi görevi görmesi için siyah, tel tokalardan yardım alabilirsiniz.

Oje desenini uygulamadan önce tırnaklarınız zemin rengi olarak iki kat oje sürün. Tırnaklarınızın güçlenmesi ve zarar görmemesi için ojeden önce şeffaf tırnak koruyucu ürünlerden kullanabilirsiniz. Zemin rengini seçerken yapmak istediğiniz çiçek deseninde kullanacağınız renk tonlarının zıttında tonlar kullanmaya özen gösterin. Örneğin çiçek deseni için açık renk tonlarında ojeler kullanacaksanız, zemini koyu renk tonlarından seçmeniz gerekir. Tam tersi, koyu tonlarda çiçekler hazırlayacaksanız, zemini açık renk tonlarından seçmeniz gerekir.

İki kat zemin ojesini sürdükten sonra en az yarım saat kadar bekleyin. Bu süre ojenin kuruması için yeterli olacaktır. Sonrasında çiçek desenini tırnaklarınıza yapmak için ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Çiçek deseni yaparken çiçeğin ortasını farklı, kenar yapraklarını farklı renklerde yapabilirsiniz.

Çiçek deseni yapmak için kullanacağınız ojeden biraz alıp temiz bir kağıt üzerine nokta şeklinde bırakın. Nokta şeklindeki ojeye tel tokanın ucunu batırın ve tırnağınızın bir kenarından nokta koymaya başlayın. Noktalamayı yuvarlak şekilde yapın. Bu noktalar çiçeğin yaprakları olacak. Yuvarlak noktaların ortasına bunlardan daha büyük boyutlu bir adet daha nokta koyarak çiçeğin orta kısmını oluşturun. Tırnaklarınızın orta kısmına tam çiçek yapabilir, yan kısımlarına yarım çiçek yapabilirsiniz. Noktalama işlemini yaparken tırnaklarınızın üzerine çok fazla bastırmamaya dikkat edin. Her bir noktadan sonra yeniden tokayı ojeye batırın.

Tırnaklarınıza çiçek deseni yaptıktan sonra deseni korumak için oje üzerine şeffaf parlatıcı da sürebilirsiniz. Çiçek desenli nail art uygulamasının detayları için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir