Dondurma Çubuğundan Takı Askısı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Dondurma Çubukları ile Takı Standı Yapımı

Dondurma çubukları ile takı standı yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Evde bulunan malzemeleri değerlendirerek yapabileceğiniz bu çalışma ile kolye, küpe, bileklik, bilezik, toka gibi küçük aksesuarları saklamak için bir stant hazırlayabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde hazırlanan bu standı isterseniz daha büyük olarak da hazırlayabilir, daha farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Fikir olması açısından yazımızın devamında dondurma çubukları ile takı standı nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Gerekli Malzemeler

  • 9-10 adet dondurma çubuğu ya da hobi çubuğu
  • 2 adet aynı büyüklükte yuvarlak kenarı çukur kapak ( oyun hamuru kapağı kullandım )
  • Renklendirme yapmak isterseniz boya

Dondurma Çubukları ile Takı Standı Yapımı

Dondurma çubukları ile takı standı yapmak için eğer renklendirme yapacaksınız ilk olarak çubukları boyayın. Boyama işlemi için ahşap boyası, keçeli kalem, akrilik boya, sprey boya ya da guaj boya kullanabilirsiniz. Çubukları renklendirip kurumasını bekleyin. Sonrasında kenarı çukurlu kapaklardan bir tanesini alın. Çubuğu dikkatli bir şekilde çukur içine yerleştirin. Aynı işlemi karşılıklı olarak diğer kapak için de yapın. Bu şekilde 8-9 adet çubuğu kapaklara geçirin. Eğer kapaklar daha büyükse daha fazla sayıda dondurma çubuğu da kullanmanız gerekebilir. Yeterli sayıda dondurma çubuğunu geçirdikten sonra elinizle sıkılaştırıp düzeltin. Küpeleri asmak için bir adet daha çubuğu ancak standı koyduğunuzda yukarı gelecek şekilde geçirin. Standı isterseniz bu şekilde bırakabilirsiniz. Biz çalışmamızda sade olarak bıraktık. Ancak daha şık, daha süslü bir stant isterseniz kapakların etrafından kurdele geçirebilir, kapak iç kısımlarına yuvarlak renkli kağıt parçaları yapıştırabilir, ya da sadece eva parçaları ile süslemesini yapabilirsiniz.

Dondurma çubukları kullanarak takı standı yapımı çalışmasını kare şeklindeki büyük dondurma kaselerinin kapaklarını kullanarak da yapabilirsiniz. Daha büyük boyutluğu için hazırladığınız bu standı makyaj malzemelerini saklamak için kullanabilirsiniz. Süsleme aşamasında benzer malzemeler kullanıp renklendirmeyi de aynı tonlarda hazırlayarak takı-makyaj standı takımı hazırlayabilirsiniz. Çalışmanın detayları için kanalımızda yer alan videolu anlatıma göz atabilirsiniz. Evde bulunan atılmak için bekleyen bu malzemeler ile hazırladığınız stantları sevdiklerinize armağan edebilir ya da onların da aynı şekilde geri dönüşüm çalışması yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir