Dudak Çatlakları için Doğal Bakım Kürleri
Cilt Bakımı, Güzellik

Dudak Çatlakları için Doğal Bakım Kürleri

Dudak çatlakları için doğal bakım kürleri soğuk hava, kuraklık, rüzgar ya da farklı dış etkenler nedeni ile oluşan dudak çatlaklarının düzelmesi ve engellenmesi için uygulanan kürlerdir. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan bu kürler, dudakların korunmasını sağlar. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan çatlayan dudaklar için bakım kürleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dudak Çatlakları için Doğal Bakım Kürleri

Dudak çatlakları için doğal bakım kürleri, hazırlandıktan sonra kuru dudaklar üzerine hafif masaj yaparak sürülür. Kür üzerine her hangi bir başka malzeme sürülmemesi gerekir. Malzemeleri farklı olsa da bu kürlerin her biri dudakların nemlenmesini ve uzun süre kurumamasını sağlar.

Salatalıklı Dudak Bakım Kürü

Salatalık ile dudaklara bakım yapmak için ilk olarak dudakların güzelce temizlenmesi gerekir. Dudak üzerinde makyaj malzemesi ya da her hangi başka kozmetik madde kalmamasına özen gösterin. Daha sonra salatalıktan parmak kalınlığında bir dilim kesin. Bu dilimi dudağınız üzerinde bir süre tutun. Salatalık içindeki vitaminler dudak çatlaklarına iyi gelecektir.

Güllü Dudak Bakım Kürü

Dudaklara nem ve renk katmak için güllü bakım kürünü deneyebilirsiniz. Bunun için yaklaşık 1 avuç kadar gül yaprağını biraz sütün içinde bekletin. Sütün içinde beklettiğiniz gül yapraklarını blender ile ezip püre haline getirin. Bu karışımı cam bir kavanoz içine alın. Günde 3 kere dudaklarınızda hiç bir şey yokken sürüp bir süre bekletin. Düzenli uygulama ile dudaklarınızda daha az çatlak olduğunu göreceksiniz.

Şekerli Dudak Bakım Kürü

Şekerli dudak bakım kürü için 1 kaşık bal ile 1 kaşık şekeri karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza sürüp 10 dakika kadar bekletin. Süre sonunda karışımı dudaklarınızdan parmak uçlarınız ile soyarak çıkarabilirsiniz.

Aloe Vera Jelli Dudak Bakım Kürü

Nemlendirici ve onarıcı özelliği olan aloe vera jelini dudak çatlakları için de kullanabilirsiniz. Bu uygulama için bir miktar aloe vera jelini dudaklarınız üzerine sürün. Düzenli uygulama ile dudaklarınızı koruyabilir, tedavi edebilirsiniz.

Vazelinli Dudak Bakım Kürü

İçeriğinde çok sayıda vitamin, mineral olan vazelin, dudak bakımında da kullanılabilir. Dudaklarda kuruma olan dönemlerde uyku öncesinde parmak uçlarınız ile vazelini dudaklarınıza sürün. Daha sonra uyuyun. Bu şekilde düzenli olarak geceleri yatmadan önce vazelin sürdüğünüzde çatlakların iyileştiğini göreceksiniz.

Dudaklar için doğal bakım kürleri düzenli kullanımda kısa sürede etkisini gösterecektir. Sizde hem yaz aylarında, hem kış aylarında bu bakım kürlerini uygulayabilir, dudak bakımı yapabilirsiniz.

Dudak Yapısına Göre Ruj Seçimi * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir