E Vitaminli Maske Tarifleri
Cilt Bakımı, Güzellik

E Vitaminli Maske Tarifleri

Cildin yaşlanmasını önleyen ve cilde esneklik kazandıran kolajen üretimini artıran E vitamini pek çok kozmetik ürünün içeriğinde yer almaktadır. Bakım kremi, losyon, yüz maskesi olarak satılan hazır ürünlerin içeriğinde yer alan e vitamini, evde hazırlanan doğal maskelerin içine de eklenerek cildin sıkılaşması ve gençleşmesi sağlanabilir. Bu yazımızda sizlerle E vitaminli maske tarifleri ve uygulanışları hakkında bilgileri paylaşacağız.

E Vitaminli Maske Tarifleri

E vitaminli maske tarifleri, cildin kırışmasını geciktirmek ve daha genç görünmesini sağlamak için ideal maskelerdir. Bu maskeleri düzenli olarak cildinize uyguladığınızda daha sağlıklı ve daha pürüzsüz bir cilde ulaşabilirsiniz. Aşağıda farklı malzemeler ile desteklenen 3 adet E vitaminli cilt maskesi tarifini sizler için paylaştık. Siz de bu maskelerden istediklerinizi uygulayıp gençleşme sağlayabilirsiniz.

E Vitaminli Zeytinyağlı Cilt Maskesi

Cildin canlanması ve nemlenmesi için uygulanan bu maske geceleri uyku öncesi cilde uygulanmalıdır. Maske için gerekli olan malzemeler;

  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 adet E vitamini kapsülü

Maskeyi hazırlamak için uygun büyüklükte derin bir kase içinde zeytinyağı ile vitamini karıştırın. Nazik bir şekilde göz çevresi hariç maskeyi cildinize uygulayın. Sabaha kadar cildinizde bekletip sabah maskeyi soğuk su ile durulayabilirsiniz.

E Vitaminli Üzüm Çekirdekli Cilt Maskesi

Cildin tazelenmesi ve yenilenmesi için bu E vitaminli maskeyi uygulayabilirsiniz. Maske için gerekli olan malzemeler;

  • 3 adet E vitamini kapsülü
  • 1 tatlı kaşığı jojoba yağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • Üzüm çekirdeği

Maske için gerekli olan malzemeleri temiz bir cilt içinde karıştırın. Hazır olan maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Ardından parmak uçlarınızdan yardım alarak maskeyi cildinize sürebilirsiniz. Maske cildinizde kuruduktan sonra durulamak için bol soğuk su kullanabilirsiniz.

E Vitaminli Arı Sütlü Cilt Maskesi

Yaşlanma karşıtı bir etkisi olan E vitaminli maskelerden olan arı sütlü maske, gece bakım maskesi olarak cilde uygulanabilir. Bu maske için gerekli olan malzemeler;

  • 1 adet E vitamini kapsülü
  • 4 damla arı sütü
  • 3 damla buğday yağı
  • 1 tatlı kaşığı kayısı yağı

Gerekli olan malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Göz çevresi hariç yatmadan önce cildinize uygulayın. Sabah kalktığınızda maskeyi bol su ile durulayabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz cilt bakım maskeleri düzenli olarak uygulamanız gerekir. Maskeleri cildinize uygulamadan önce bol su ile güzelce temizlemeyi unutmayın. Aksi halde istediğiniz etkiyi alamayabilirsiniz.

Yazın Uygulanabilecek Cilt Bakım Maskeleri * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir