Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı
Geri Dönüşüm, Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı

Eti puf kabından anahtarlık yapımı hem kolay hem de çok renkli bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çocukların severek yediği atıştırmalıklardan olan Eti Puf kaplarının değerlendirilmesini sağlayan bu çalışmayı, herkes çok kolay bir şekilde uygulayabilir. Şeffaf mini kapları kesip içlerini doldurup kapatarak pratik bir şekilde anahtarlık hazırlayabilirsiniz.

Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı

Eti puf kabından anahtarlık çocukların bile çok kolay bir şekilde yapabileceği bir çalışmadır. Çocukların el becerisini geliştirmek ve hayal güçlerine katkı sağlamak için Eti Puf kabı değerlendirme çalışması yaptırılabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 2 adet Eti Puf kabı
  • Makas
  • Renkli eva parçaları
  • Şeffaf koli bandı
  • Anahtarlık aparatı

Yapılışı

İlk olarak Eti Puf kaplarının üst kısımlarını çıkarın. Kare şeklinde kestiğiniz parçaların orta çukur kısımları dışa gelecek şekilde parçaları birbirine yapıştırın. Üç kenarını orta yuvarlak şekilli kısmından kesin. Üçgen kalan tek kenarını bantla yapıştırın. Hazır olan puf kaplarının içine koymak için artık eva parçalarını küçük küçük kesin. Yuvarlakların içini doldurup kapatın. Koli bandı ile üzerinde hava kabarcığı kalmayacak şekilde yapıştırın. Sağlam olması için ikinci kere de altından bantlayın. Üçgen şekilde bant yapıştırdığınız yere ister delik açarak isterseniz de yine bantlayarak anahtarlık arapatını sabitleyin. İşte, yepyeni anahtarlığınız hazır bile..

Eti Puf kabından anahtarlık yapımında iç malzeme olarak eva parçaları yerine isterseniz farklı malzemeler de kullanabilirsiniz. Parlak pullar, renkli boncuklar, hareketli simler ya da küçük parçacıklı renkli malzemeler ile anahtarlığı hazırlayabilirsiniz.

Eti puf kabından anahtarlık yapımı çalışmasının detaylarını videolu anlatım olarak youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir