Ev Yapımı Doğal Bacak Sıkılaştırıcılar

Ev Yapımı Bacak Sıkılaştırıcılar

Sosyal Medyada Paylaşın

Bacaklarımız da vücudumuzun diğer bölgeleri gibi bakım ister. Güzel ve sıkı bacaklara sahip olmak her bayanın hayalidir. Zaman içinde kilo alıp vermeye ve başka nedenlere bağlı olarak bacaklarımız diri ve canlı görünümünü yitirebilir. Bu tür durumlarda bacak sıkılaştırıcı losyon ve kremler yardımı ile bacaklarımızdaki sarkmaları giderip, onları tekrar canlı ve diri bir hale getirebiliriz. Bunu yapmaya ne kadar erken başlarsak işimiz o kadar kolaylaşır. Piyasada satılan birçok bacak sıkılaştırıcı losyon ve kremler bulunduğu gibi dileyenler evde bacak sıkılaştırıcı doğal losyon ve kremler yapabilirler. Bu yazımızda sizlere daha güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak için, evde kolayca yapabileceğiniz bacak sıkılaştırıcı losyon ve krem tarifleri veriyoruz.

Ev Yapımı Bacak Sıkılaştırıcılar

Bacak Sıkılaştırıcı Losyon Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 10 tane aspirin
  • 3 tane limon
  • Yarım şişe bebek yağı

Losyonun Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kasenin içerisine limonların suyunu sıkın ve bunun içine aspirinleri ilave edin. İçindeki aspirinler eriyene kadar bekledikten sonra karışıma bebek yağını da ilave ederek tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Sonrasında bacak sıkılaştırıcı losyonu bacaklarınıza masaj yaparak sürün. Etki etmesi için 30 dakika kadar bekledikten sonra bacaklarınızı bol su ile yıkayarak temizleyin. Daha sıkı ve diri görünen bacaklar için bu losyonu haftada 1 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırıcı Krem Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kekik yağı
  • 1 yemek kaşığı vücut losyonu
  • Nemlendirici krem

Kremin Yapılışı ve Uygulaması

Belirtilen miktardaki kekik yağı ve vücut losyonunu karıştırarak buna sürülebilecek kıvama gelene kadar nemlendirici krem ekleyin. Tüm malzemeyi güzelce karıştırdıktan sonra bacaklarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa kremi yıkamanıza gerek yoktur. Bu kremi haftada 1 düzenli olarak uygularsanız birkaç ay içinde daha sıkı ve bakımlı bacaklara sahip olabilirsiniz.

Ev Yapımı Bacak Sıkılaştırıcı Losyon Tarifi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 kahve kaşığı jojoba yağı
  • 1 çay kaşığı biberiye yağı

Losyonun Yapılışı

Verilen malzemelerin hepsini cam bir kasede güzelce harmanlayın. Bacaklarınıza aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak yedirin ve 1 saat kadar etki etmesi için bekletin. Sürenin sonunda bacaklarınızı güzelce yıkayıp temizleyin ve cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürerek uygulamayı sonlandırın. Bu uygulamayı haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Not: Verdiğimiz bu tariflerdeki herhangi bir malzemeye alerjiniz varsa bunları uygulamayın.

Bacak sıkılaştırıcı doğal losyon ve krem tarifleri düzenli olarak yapılırsa ve bu süre zarfında bacakları sıkılaştırmaya yardımcı egzersizler yapılırsa 2 ay kadar sonra hayalinizdeki sıkı ve güzel bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir