Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır
Güzellik, Nasıl Yapılır

Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır

Evde kaş boyası nasıl yapılır sorusunun cevabını merak edenler için bu yazımızda paylaştık. Yüz bölgesine anlam kazandırmakta önemli olan kaşların belirginleştirilmesi ve renklerinin koyulaştırılması için kaş boyası yapılabiliyor. Makyaj sırasında far gibi geçici olarak boyanabilen kaşlar, saç gibi kalıcı olarak da boyanabiliyor. Özel kaş boyaları ya da her zaman kullanılan saç boyaları ile yapılabilen bu işlem, evde hazırlanan doğal kaş boyası ile de yapılabiliyor.

Evde Kaş Boyası Nasıl Yapılır

Kaş bölgesinde kimyasal boya kullanmak istemeyenler, evde doğal malzemeler ile kaş boyası hazırlayıp uygulayabilir. Bu uygulama için gerekli olan malzemeler aşağıdaki şekildedir…

  • 1 fincan Türk kahvesinin telvesi
  • Aynı ölçüde kakao
  • 1 çay kaşığı aloe vera jeli
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Evde Kaş Boyası Yapımı

Evde kaş boyası hazırlamak için gereken malzemeleri temiz ve uygun büyüklükte bir kase içine alın. Malzemeler homojen kıvam alana kadar karıştırın. Hazır olan karışımı 5 dakika kadar bekletin. Ardından ince yapılı bir fırça ile boyayı kaşlarınıza uygulayın. Boyanın rengi eğer koyu geldi ise biraz daha açılması için kakao miktarını artırabilirsiniz. Hazır olan boyayı kaşlarınıza dikkatli bir şekilde uygulayın. Gün sonunda makyajı temizlerken aynı malzemeler ile kaşları da temizleyin.

Evde kaş boyası yapımı ile elde ettiğiniz doğal kaş boyasını, kaşlarınızın rengini koyulaştırmak için kullanabilir ya da boş alanları doldurabilirsiniz. Kaşlar için özel olarak hazırlanan hazır boyalar, sürekli uygulandıklarında kaşlara zarar verip dökebilir. Zaman içinde dökülen kaşlarda şekil bozukluğu ortaya çıkabilir. Bu durumun önüne geçmek için ev yapımı doğal kaş boyaları kullanılabilir. Kahve tonlarında saçlara sahipseniz kaşlarınızın kahve tonlarında olması için kakao miktarını kahve miktarından biraz daha fazla ekleyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir