Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Saç Modelleri

Evde Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır

Yarım topuz saç modeli, kısa saçtan, uzun saça hemen hemen her saç modeli ile birlikte uygulanabilen bir topuz türüdür. Günlük hayatta, iş hayatında, okulda ya da özel davetlerde kullanılabilen bu saç modelini evde uygulamak da son derece kolay. Evde yarım topuz saç modeli nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak hazırladığımız bu yazımızda görsel ile birlikte bu hoş saç modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız.

Evde Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır

Yarım topuz saç modeli, özellikle genç kızların ve kendini genç hisseden kadınların uyguladıkları modellerden bir tanesidir. Evde sadece bir tarak, bir lastik toka ve bir kaç adet karamaşa yardımı ile hazırlayabileceğiniz bu saç modelini, gideceğiniz ortama göre farklılaştırarak kullanabilirsiniz.

Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır
Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır

Yarım topuz yapmak için ilk olarak saçınızın birazını üstten alıp alttan bırakın. Bu aşamada isterseniz tamamen yan taraflardaki saçlarınızı alabilir, isterseniz de bir tutam alıp geri kalanlarını bırakabilirsiniz. İstediğiniz şekilde saçı aldıktan sonra ince siyah toka ile toplayın. Saçın ön tarafından biraz çekip bombeli bir hal almasını sağlayın. Ardından bağladığınız kuyruğu bir tarak yardımı ile dalgalandırıp kabartın. Bağladığınız toka etrafından dolayıp topuz şekli verin. Şeklini kaybetmeden tel tokalar ile topuzu sabitleyin. Sonrasında kalan saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Topuzun sağlam olması için isterseniz saçı yaptıktan sonra saç spreyi ya da saç sabitleyicisi ile modeli sabitleyebilirsiniz.

Yarım topuz saç modeli, sıkı şekilde yapıldığında klasik giyim tarzı ile, gevşek, salaş şekilde yapıldığında modern giyim tarzı ile dağınık olarak yapıldığında ise hippi tarzı giyime uyum sağlar. Saçların tutam olarak alınıp bir kere kendi etrafında dönebileceği kadar uzunlukta olması, bu saç modelini uygulamak için yeterlidir. Yarım topuz saç modeli, kahküllü ya da perçemli saçlar için de idealdir. Kahkül ya da perçemlere şekil verdikten sonra yarım topuzu yapıp rahatça kullanabilirsiniz. Yarım topuz saç modelini isterseniz örgüler ile birlikte de kullanabilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun diğer saç yapma teknikleri ile birlikte yarım topuzu uygulayıp güzelliğiniz ile her ortamda göz kamaştırabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir