Eviniz için Kitaplık Önerileri

Eviniz için Kitaplık Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın

Eviniz için kitaplık önerileri yazımızda, kitaplarınızı emniyetli bir şekilde muhafaza ederken evinizin dekorunu da güzelleştirebileceğiniz tüyoları sizlerle paylaşıyoruz. Hepimizin evinde mutlaka kitap vardır fakat her evde kitapları muhafaza edecek kütüphane olduğunu söyleyemeyiz. Kimimiz  kitaplarımızı duvarlara monte edilen raflara, kimimiz de vitrin ya da tv ünitesinin bir köşesine koyarız. Bu şekilde evimizde biraz karışık bir görünüm ortaya çıkabilir. Dışarıdan alacağınız hazır kitaplıklar ya da odalarınızın durumuna göre yaptıracağınız özel parçalar sayesinde, güzel bir kitaplığa sahip olurken evinizin dekorunu da daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Evinizde kullanabileceğiniz birçok kitaplık çeşidi bulunmaktadır. Son yıllarda duvarlara monte edilen dekoratif kitaplıklar oldukça yaygınlaşmıştır. Ahşap ya da metalden olan bu kitaplıkları dekoratif ürün satan her yerde bulmak mümkündür. Farklı renkleri bulunan bu raf ya da kutu şeklindeki ürünlerin farklı renkleri vardır. Kitaplarınızın  durumuna ve duvarınızın boyutuna göre bu kitaplıklardan alarak, evinizde güzel bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bunlar salon, oturma odası, genç ve çocuk odası gibi tüm odalarda kullanılabilir. Duvara monte edilen kitaplıklar yer tasarrufu sağlaması bakımından da oldukça avantajlıdır.

Dekorasyonda kitaplık kullanımı oldukça yaygınlaştığı için farklı çeşitlerde dekoratif kitaplık modelleri bulmak mümkündür. Yuvarlak, kare, beşgen gibi birçok geometrik şekilde üretilen bu kitaplıklar modern görünümleri ile evinizin güzelliğine katkıda bulunabilir. Bu tür kitaplıkları alırken odadaki diğer eşyalarla uyumlu bir renk ve şekilde olmasına dikkat ederseniz, kitaplığınızı severek kullanabilirsiniz.

Kitaplığınızı duvara monte ettirmek istemiyorsanız, farklı seçeneklere yönelebilirsiniz. Evinizde eski eşyaları koyduğunuz küçük bir oda varsa burayı boşaltıp, odaya yaptıracağınız bölmeli bir kitaplık sayesinde buraya mini bir kütüphane havası verebilirsiniz. Böyle bir ortamda kitap okumanın ayrıcalığı tüm aile bireylerinin çok hoşuna gidecektir. Evinizin tavan arası varsa burada bazı değişiklikler yaptırarak, çok orjinal bir kütüphaneye çevirebilirsiniz. Eviniz küçükse kapı arkası, merdiven boşluğu, odadaki girinti çıkıntılar da kitaplık koymak için değerlendirilebilecek alanlardır.

Kullanılmayan büfe ya da küçük vitrin gibi ahşap mobilyaları da kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kenarları kitaplık olarak kullanılabilecek koltuklar da kitap severlerin hoşuna gidecek tasarımlar arasındadır. Eviniz için kitaplık seçerken bunu koyacağınız odayı göz önünde bulundurarak bir tercih yapmalısınız. Uygun boyutta ve şekilde bir kitaplık eviniz için en hesaplı dekoratif ürünlerden birisi olabilir.

Kitaplığı olmayanlar ve eski kitaplığını yenilemek isteyenler için 2018 kitaplık modelleri ile ilgili görselleri aşağıda paylaşıyoruz. Bu resimleri inceleyerek, eviniz için nasıl bir kitaplık alacağınıza karar verebilirsiniz.

Modern Kitaplık
Modern Kitaplık
Yeni Kitaplık Modeli
Yeni Kitaplık Modeli
Tekli Duvar Rafı Kitaplık
Tekli Duvar Rafı Kitaplık
Duvar Kitaplık Modeli
Duvar Kitaplık Modeli
Dekoratif Kitaplık Modeli
Dekoratif Kitaplık Modeli
Silindir Kitaplık Modeli
Silindir Kitaplık Modeli
Modern Kitaplık Modeli
Modern Kitaplık Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir