Fimo Hamuru Nedir

Fimo Hamuru Nedir

Sosyal Medyada Paylaşın

Fimo hamuru nedir? sorusunun cevabını öğrenmek size evde keyifle yapacağınız bir hobi kazandırabilir. Bir çeşit seramik malzemesi olan bu hamur, yumuşak yapısından dolayı kolaylıkla şekillendirilebilir. Hobi malzemeleri satan yerlerden ya da kırtasiyeden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu hamur ile birçok çalışma yapabilirsiniz. Fimo hamuru ile neler yapılabilir, fimo hamuru nasıl kullanılır gibi soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Fimo Hamuru Nedir

Fimo Hamuru Nasıl Kullanılır

Fimo hamuru hazır bir ürün olduğu için ambalajından çıkarıp hemen kullanabilirsiniz. Hamuru düz bir zemine aldıktan sonra merdane yardımı ile biraz açın ve kalıp ile istediğiniz şekli verin. Daha sonra bunu evdeki fırında 130 derecede yarım saat pişirin. Sürenin sonunda fırından çıkardığınız obje kullanıma hazır hale gelecektir. Fimo hamuru ile tek renk şekiller yapabileceğiniz gibi renkler birbiri ile kolayca karıştığı için iki rengi birleştirip, farklı renkler de elde edebilirsiniz.

Fimo Hamuru ile Neler Yapılabilir

Fimo hamuru kolay temin edilen ve rahat çalışılan bir hobi malzemesi olduğu için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Metal, ahşap, cam, taş ve ısıya dayanıklı yüzeyler fimo hamuru ile kaplanabilir. Yani evinizdeki tabak, bardak, vazo gibi nesneleri fimo hamuru ile kaplayarak daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Kuruma ve çatlama gibi sorunlar yaşanmadığı için bu hamurdan evinizin dekorunu güzelleştirecek biblolar yapabilirsiniz. Küpe, kolye ve yüzük yapımı için de ideal bir malzemedir. Fimo hamuru ile çocuğunuz için minik oyuncaklar da yapabilirsiniz. Küçük ve zarif duvar süsleri yapmak için de ugyun bir malzemedir. Fimo hamurundan yapacağınız meyve şeklindeki biblolar da mutfağınızın dekorunu güzelleştirmenize yardımcı olacaktır. Sade görünümünden rahatsız olduğunuz ya da üzerindeki süsleri düştüğü için kullanamadığınız metal tokalara fimo hamurundan süsler yaparak bunları tekrar kullanabilirsiniz. Oyun hamuruna benzeyen bu malzemeyi birçok yenileme ve süsleme çalışmasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fimo hamuru ile işiniz bittikten sonra artanını daha sonra kullanmak üzere kapalı saklama kabı kullanabilirsiniz. Streç film ile hava almayacak şekilde sardığınızda güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. El becerinize güveniyorsanız fimo hamuru kullanarak ortaya harika takı, biblo ve dekoratif ürünler çıkarabilirsiniz.

Fimo Hamurundan Takı Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir