Göz Altı Morlukları için Doğal Çözümler
Cilt Bakımı, Güzellik

Göz Altı Morlukları için Doğal Çözümler

Göz altı morlukları her yaş grubunda, kadın ve erkeklerde ortaya çıkabilen bir sorundur. Her kişide farklı sebepler ile ortaya çıkan bu sorunun temel sebepleri, geç saate kadar uykusuz kalmak, uzun süre ağlamak, kansızlık, yaşlanma, uzun süre bilgisayar başında kalma, zihinsel ve fiziksel stres, aşırı alkol alma, aşırı sigara tüketme, bazı böbrek hastalıkları, demiz eksikliği, kuru cilt, K vitamini eksikliği, E vitamini eksikliği, B12 vitamini eksikliği ve genetik olarak sıralanabilir. Bu nedenler ile ciltte görülen göz altı morlukları için doğal çözümler son derece işe yaramaktadır.

Göz Altı Morlukları için Doğal Çözümler

Göz altı morluklarının azalması ve yok olması için içeriği farklı çok sayıda kozmetik ürün ve evde hazırlanabilecek göz altı maskeleri mevcuttur. Bu maske ve ürünleri düzenli kullanarak göz altı kararmalarını önlemek mümkün. İster evde hazırlansın, ister hazır olarak satın alıp uygulansın, tüm göz altı bakım ürünlerinin belirtilen şekilde uygulanmasında fayda vardır. Aşağıda sizler için farklı malzemeler ile hazırlanan göz altı morluğu maskeleri malzemeleri ve uygulanışlarını paylaştık. Siz de bu maskeleri düzenli olarak uygulayıp rahatsız edici siyah görüntüden kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Süt Maskesi

Süt, cildi besler ve renk tonunu düzenler. İçeriğindeki protein, enzim, aminoasit ve antioksidanlar yıpranan, yaşlanmaya başlayan cildin onarılmasına yardımcı olur. Sütü cildinize sürmeden önce bir süre buzdolabında bekletin. Ardından bir pamuk yardımı ile göz halkalarının üzerine sürün. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Gül Suyu Maskesi

Gül suyu cildin güçlenmesi ve yenilenmesi için çok faydalıdır. Cilt dokusunu yeniden oluşturup cildin etrafındaki tabakayı yapılandırır. Antioksidanlar bakımından zengin olan gül suyunu morluklar üzerine uygulayarak kısa sürede pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bu yöntem için bir parça temiz pamuk üzerine biraz gül suyu dökün. Islanan pamuğu göz halkaları üzerine yerleştirin. 15 dakika kadar süre ile pamuğu bu şekilde bırakın. Sonrasında soğuk su ile cildi durulayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere 2 hafta boyunca bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı göz altı morluklarının azalmasında önemli bir yere sahiptir. Nemlendirici özelliğinden dolayı ciltteki kırışıklıklar için de etkili olan bu yağı düzenli olarak morluklar için de uygulayabilirsiniz. Uygulama için hindistan cevizi yağını göz halkalarının üzerine masaj yaparak sürün. Bir kaç saat bu şekilde bekletin. Ardından bol su ile durulayın. Uygulamayı bir kaç ay boyunca 2-3 kere uygulamanız yeterli.

Suna Dumankaya’dan Göz Altı Morluklarına Çözüm

Güzellik ve cilt bakım uzmanı Suna Dumankaya göz altı morlukları için doğal çözümler olarak yeşil çay ve elmayı öneriyor. Her akşam 1 tutam yeşil çayı demleyip ılıdıktan sonra pamuk yardımı ile göz çevresine uygulayın. Cilt çayı emdikçe yeniden pamuğu ıslatıp morluklar üzerine sürün. Bir 10-15 dakika süre ile aynı işleme devam edin. Ardından bir adet elmayı kalın şekilde dilimleyin. Her iki gözün üzerine bir dilim koyup bekletin. Düzenli uygulama ile kısa sürede göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz doğal yöntemlerden siz de kendinize uygun olanları deneyebilir, olumlu sonuçlarını kısa sürede görebilirsiniz. Doğal yöntemleri uygularken cildinizin tamamen temiz olmasına dikkat etmeniz, etkileri için önemlidir.

Yüz Lekeleri Nasıl Geçer * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir