Gözlük Makyajı

Gözlük Makyajı

Sosyal Medyada Paylaşın

Gözlük makyajı, gözlük kullanan bayanların, daha etkili bir makyaj yapması için önemlidir. Gözlük kullanan bayanların makyaj yaparken dikkat etmeleri gerekenler, konusu hakkında vereceğimiz bir kaç küçük tüyo sayesinde artık gözlük camlarının ardından bile bakışlarınız daha etkileyici görünebilir.

Gözlük Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Gözlük kullanan bayanlar, göz makyajı yaparken gözlük çerçevelerinin rengini ve şeklini dikkate alarak, buna uygun şekilde makyaj yapmalıdır.

Her gözlük kullanan bayanın makyajı aynı şekilde olmaz. Kimi gözlük modeli ya da gözlerdeki sorun nedeniyle gözleri olduğundan daha büyük gösterirken, kimi gözlükte bunun tam tersi olarak gözleri daha küçük gösterir. Burada gözlerinin görünüşüne bağlı olarak iki ayrı makyaj tekniği uygulanması gerekmektedir.

Gözlük kullanan bayanlar makyajlarının etkileyici olmasını istiyorlarsa göz makyajını belirgin olarak yapabilirler.

Gözlük kullanan bayanlar da göz makyajını mı yoksa dudak makyajını mı ön plana çıkaracağına karar vermelidir. Ağır bir makyaj ortaya çirkin bir görüntü çıkardığında bunun nedeni kullandığınız gözlükler değil, uyguladığınız yanlış tekniklerdir.

Gözlük Makyajı Nasıl Yapılır

Gözlük kullanan bayanlar, gözlükleri sebebi ile daha mat bir cilde sahipmiş gibi görünebilirler. Yüzünüzü daha canlı göstermek için mutlaka allık uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Süreceğiniz hafif bir allık yüzünüze daha canlı ve enerjik bir görünüm kazandıracaktır. Solgun görünen cilt mutsuz bir ifade yansıtır, bu nedenle allık kullanarak mutlu ve bakımlı bir kadın olduğunuzu göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Dudaklarınızda canlı ve parlak rujları tercih ederseniz, gözlüğünüzün size kattığı soğuk havayı yumuşatabilirsiniz. Pembe ya da kırmızı tonlarında parlak rujlar kullanabilir veya dudaklarınıza parlatıcı ile sade ama seksi bir hava verebilirsiniz. Buna ayna karşısında deneyerek kendiniz karar vermelisiniz. Gözlük çerçeveleriniz renkli ise rujunuz ve farınız da onun rengiyle uyumlu olmak durumunda.

Gözlük kullanan bayanlara göz makyajı yaparlarken kirpiklerini belirginleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Rimelle, eğer rimel süremiyorsanız da kirpiklerinizi kıvırarak daha çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kaş kalemi yardımı ile gözlüklerinizin çerçeve şekline uygun biçimde kaşlarınıza şekil vererek, makyajınızın daha etkileyici ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gözlük de kullansanız bu eyeliner çekmenize engel değil biliyorsunuz. Gözlüğünüzün çerçevesi kalın ise eyelinerinizi de kalın çekebilirsiniz. İnce çerçeveli gözlük kullanıyorsanız eyelineri çok ince bir şekilde çekmelisiniz.

Gözlük camlarınız sebebiyle gözleriniz olduğundan daha iri ya da daha küçük görünüyor olabilir. Gözleriniz iri görünüyorsa hafif renk tonlarındaki farları tercih edin, gözlerinize kalem sürmeyin sadece rimelle kirpiklerinizi belirginleştirin. Eğer kullandığınız gözlük nedeni ile gözleriniz küçük görünüyorsa açık ve parlak renklerdeki farları tercih edin. Sürdüğünüz farı kaşlarınıza kadar yayarak biraz dışa doğru uzatabilirsiniz. Eyeliner veya göz kalemini de kirpiklerin dibinden biraz uzatarak çekebilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz daha iri görünür.

Gözlük makyajı yaparken gözaltı kremi ya da biraz pudra uygulayarak gözaltlarınızı aydınlatmayı da ihmal etmeyin.

Bu yazımızda gözlük kullanan bayanlar için makyaj tüyoları paylaştık. Gözlük kullanmak bayanların güzel görünmesini engellemez, uygun teknikler kullanarak siz de etkileyici makyaj yapabilirsiniz. Gözlüğünüzün şekline ve rengine dikkat ettiğiniz taktirde güzelliğinize gölge düşmesi bir yana, gözlükle daha çekici ve seksi görünebilirsiniz.

3 Adımda Hızlı Makyaj * Tıklayınız

Günlük Makyaj * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir