İki Renkli Arkadaşlık Bilekliği Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

İki Renkli Arkadaşlık Bilekliği Yapımı

İki renkli arkadaşlık bilekliği yapımı ile hem kendiniz, hem sevdikleriniz için şık bileklikler hazırlayabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu sevdiğiniz iki rengi kullanarak hazırlayacağınız bu el emeği bileklikleri isterseniz sevdiklerinize hediye edebilir ya da kazanç amaçlı satışını yapabilirsiniz. Düğüm atma tekniği ile çok basit bir şekilde hazırlanan iki renkli arkadaşlık bilekliği yapım aşamasını gelin birlikte inceleyelim.

İki Renkli Arkadaşlık Bilekliği Yapımı

İki renkli arkadaş bilekliği yapımı için 1.80-2.00 cm arasında ipler kesin. İplerin inceliğine göre ve hazırlamak istediğiniz bilekliğin kalınlığına göre 3-5 adet ip kesebilirsiniz. Örnek çalışmada ince bir bileklik hazırlamak için ince yapılı 3 adet ip kesilmiştir. İpleri tam ortadan ikiye katlayın. Katlama yerinden bir adet düğüm atın. Örmeye geçmeden önce bant ile düz bir yere sabitleyin.

Elde ettiğiniz 6 ipi birbirinden ayrı şekilde sıralayın. İplerin sıralanışını istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. İpleri sıraladıktan sonra en başta bulunan ipi elinize alıp sabit olarak belirleyin. Hemen yanındaki ipin üzerine 4 deseni olacak şekilde ipi geçirip düğüm atın. Aynı ipe bir kere daha aynı düğümü atın. İki düğümden sonra sabit ipi elinizde tutup diğerini bırakın. Hemen yanında bulunan üçüncü ipe geçin ve aynı teknik ile 2 adet düğüm atın. Bu şekilde en sondaki ipe kadar gidin. En sondaki ipe de iki düğüm attıktan sonra ilk sırayı örerek tamamlamış olacaksınız. Bir sonraki sıra için bu sefer yine en başta bulunan ipi sabit tutup diğerlerine 2 adet düğüm atarak ilerleyin. Bu şekilde bilekliği örmeye devam edin.

Kolunuzun boyutuna göre bileklik istediğiniz boyuta ulaşınca son aşamaya geçebilirsiniz. Son aşamada bilekliğin bağlanması için kalan ipleri normal saç örgüsü gibi örün. Hazırladığınız bu örgülerin uç kısımlarına açılmaması için düğüm atın. Düğümlerin ucundaki fazla ipleri tam düğüm birleşim yerinden kesin. Bilekliğiniz kullanım için artık hazır…

Arkadaş bilekliği yapımı için çok kalın ya da çok ince olmamak koşulu ile istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Ancak farklı renklerdeki iplerin aynı kalınlıkta olmasına dikkat edin. Örme sırasında ipleri mümkün olduğunca sıkmaya dikkat edin. Bu şekilde daha düzgün bir bileklik hazırlayabilirsiniz. İki renkli arkadaş bilekliği yapımı için Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir