Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

İnek Oje Deseni Yapımı

İnek oje deseni yapımı evde tırnaklara uygulanabilecek en kolay uygulamalardan birisidir. Özel nail art setlerine ihtiyaç olmadan sadece oje fırçasının ucu ile hazırlayabileceğiniz bu nail art modelini tek renkli ya da rengarenk olarak hazırlayabilirsiniz. Her tarza, her yaşa ve her mevsime uygun özel olarak tasarımını yapabileceğiniz cow nail art uygulamasının detaylarını şimdi sizlerle paylaşacağız.

İnek Oje Deseni Yapımı

Cow nail art uygulaması için ilk olarak taban rengi seçmelisiniz. Bu taban rengini en koyu renk tonlarından ya da en açık renk tonlarından seçebilirsiniz. Genel olarak siyah ya da beyaz renk tonları nail art oje uygulamaları için tercih edilen renklerdendir. Taban oje olarak iki kat ojeyi sürüp kuruması için bekleyin. Ojelerin kuruduğundan emin olduktan sonra nail art uygulamasının ikinci aşaması olan desenlendirmeye geçebilirsiniz. Desenlendirme için tek bir renk kullanabilir ya da birden fazla renk kullanarak rengarenk tırnaklar hazırlayabilirsiniz. Renk seçimlerini yaptıktan sonra desenlendirme işlemine geçebilirsiniz.

Tırnağınıza inek deseni yapmak için oje fırçasını çıkarın. Fırçadaki fazlalık ojeleri oje şişesinin kenarına sıyırın. Bu işlemi yaparken tamamen ojenin silinmemesine dikkat edin. Fırçadaki fazla ojeyi aldıktan sonra tırnağınızın köşelerinden birinden uygulamaya başlayın. Köşeden içeri doğru yavaş yavaş fırçayı hareket ettirerek istediğiniz deseni hazırlayabilirsiniz. Tüm tırnaklarınıza bu işlemi hazırladıktan sonra nail artların da kurumasını bekleyin. Tırnağınızdaki ojelerin daha uzun süre kalması için en son aşama olarak koruyucu parlatıcı şeffaf oje sürerek uygulamayı sonlandırın. En son kat da tamamen kuruduktan sonra tırnaklarınızı kullanabilirsiniz.

İnek deseni nail art uygulamasını orjinal olarak hazırlamak için renkleri siyah ve beyaz olarak seçmeniz gerekir. Taban rengi olarak beyaz renk seçip desenlendirmeyi siyah ile yapabilir ya da siyah taban rengin üzerine beyaz desenlendirme yaparak orjinal cow nail art uygulaması yapabilirsiniz.

Evde nail art uygulamalarından birisi olan bu çalışmanın detaylarını Youtube kanalımda yer alan uygulama videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz. Tırnaklarınızın uzunluğu ve genişliğine göre siz de kendinize özel inek desenli nail art uygulaması yapabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir