Islak Mendille Dalgalı Saç Yapımı

Islak Mendille Dalgalı Saç Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Islak mendille dalgalı saç yapımı saçları dalgalı ya da kıvırcık yapmak için kullanılabilecek en kolay ve sağlıklı yöntemlerden birisidir. Düz saçlı bayanlar ve saçlarındaki dalgaları belirginleştirmek isteyenler bunun için çeşitli yöntemler uygularlar. Saçlara dalgalı şekil vermek için kullanılan saç maşası ya da buna benzer yüksek ısı yayan aletler saçları yıprattığı için bunları mecbur kalmadıkça kullanmamakta fayda var. Bugün sizlere anlatacağımız yöntem sayesinde saçlarınıza zarar vermeden istediğiniz gibi harika buklelere sahip olabilirsiniz. Herkesin evde kolay bir şekilde yapabileceği bu uygulamanın detaylarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Islak Mendille Dalgalı Saç Yapımı

Maşa kullanmadan dalgalı saç yapmak için ıslak mendil kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile saçlarınızı ıslatmadan, saç köpüğü ve ısı kullanmadan saçlarınızda doğal dalgalar yapabilirsiniz. Saçlarınızı geceden yapıp ertesi sabah sardığınız ıslak mendilleri çıkarabilir ve bu şekilde gün boyu saçlarınızda kalacak harika buklelere sahip olabilirsiniz. Islak mendil yatarken rahatsızlık vermeyeceği için bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Islak Mendille Dalgalı Saç Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Islak mendil
  • Siyah tel toka

Islak Mendille Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

  • İlk olarak saçlarınızı güzelce tarayın ve dolaşıklık varsa açın.
  • Tarak yardımı ile saçlarınızdan istediğiniz kalınlıkta tutamlar ayırın.
  • Saç tutamına ıslak mendili sürün ve daha sonra saçınızı uçtan yukarı doğru bu mendile sarın.
  • Sardıktan sonra siyah tel toka takarak sabitleyin.
  • Gece boyunca bu şekilde bekletin.
  • Ertesi gün siyah tel tokaları ve ıslak mendilleri saçlarınızdan çıkarın.
  • Bukleleri parmaklarınızla hafifçe açtırarak şekil verin.

Uygulamanın sonucunda saçlarınızda istediğiniz kalınlıkta ve doğal görünen harika dalgalar meydana gelecektir. Dilerseniz dalgalı saçlarınızı olduğu gibi bırakabilir ya da güzel bir dağınık topuz yapabilirsiniz. Saçlarınızda iri dalgalar istiyorsanız tarak ile ayırırken kalın saç tutamları almalı ve ıslak mendil ile sararken biraz gevşek sarmalısınız. Kıvırcık saç yapımı için saç tutamlarını daha ince alın ve saçları dibine kadar sıkı bir şekilde sarın. Sadece saçlarınızın ucunun dalgalı olmasını istiyorsanız o zaman tamamını değil yalnız uçlarını sarmalısınız. Orta uzunlukta saçlarda uçları dalgalandırmak için bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Evde dalgalı saç yapımı ile ilgili kolay ve saçlara zarar vermeyecek bir yöntem arayanlar için ıslak mendille dalgalı saç yapımı videolu anlatım aşağıda verilmiştir. Bunu izleyerek yöntemin ne kadar pratik olduğunu ve ortaya çıkan harika sonucu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir