Kağıt Gül Yapımı Resimli
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Kağıt Gül Yapımı Resimli Anlatım

Renkli kağıtlar kullanılarak hazırlanan çiçek çeşitlerinin arasında en çok tercih edilen ve en zarif duranları şüphesiz güllerdir. Farklı renk tonlarında A4 kağıtları kullanılarak katlama, kesme ve yapıştırma işlemi ile elde edilen kağıt güller, ev dekorasyonunda farklı şekillerde değerlendirilebiliyor. Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz kağıt çiçekleri hazırlamak için kağıt gül yapımı resimli anlatım çalışmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Gül Yapımı Resimli Anlatım

Kağıt gül yapımı için istediğiniz renkte bir A4 kağıdı ve yapıştırıcı dışında her hangi bir malzemeye ihtiyacınız yok. Çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu gülleri pembe, beyaz, sarı gibi gül renklerinde yaparak daha gerçekçi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kağıt Gül için Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıdı
  • Makas
  • Çöp şiş ya da kürdan
  • Kalem
  • Yuvarlak bir kapak
  • Yapıştırıcı
  • Soğuk ya da sıcak silikon

Kağıt Gül Yapımı

Kağıttan gül yapmak için ilk olarak A4 kağıdından 3 adet aynı boyda kare kağıt çıkarın. Eğer daha büyük boyutta isterseniz gülü tek bir A4 kağıdından bir kare çıkartıp aynı işlemleri büyük karelere de uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız karelerin her birini 2 kere üçgen şekilde ikiye katlayın. Katlama yeri alta gelecek şekilde üçgenin tam ortasına bir yuvarlak nesne koyun. Sadece üçgenin üzerini yuvarlak olarak kalemle çizin. Çizdiğiniz yerden makas ile üçgenleri kesin. Üç parçaya da aynı işlemi yapın. Sonrasında kağıtları açın. Açtığınız kağıtlar 4 yaprak şeklinde 8 üçgen parçalı olacak. İlk parçadan sadece bir üçgeni kesip çıkarın. İkinciden iki üçgen yani bir yaprağı çıkarın. Son parçadan ise 1 yaprak ve bir üçgen olmak üzere üç üçgen parça kesip çıkarın. Gül yapraklarını oluşturacak olan bu parçaların kase şeklini alması için katlama yerlerini düzeltin.

Büyük parçaları tek yapraklarını üst üste gelecek şekilde küçük parçaları ise külah şekli vererek yapıştırın. Bu parçaları büyükten küçüğe doğru iç içe tabanlarına silikon sıkarak yapıştırın. Gül yapraklarını isterseniz bu şekilde bırakabilir, isterseniz de hafif kıvrımlı olması için bir kürdan ya da çöp şiş ile yaprak uçlarını kıvırın. İşte kağıttan gülünüz hazır…

Kağıt gül yapımı resimli anlatımını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Bu aşamaları birebir uygulayarak siz de kağıt gül hazırlayabilirsiniz. Daha detaylı anlatım için videomuzu da izleyebilirsiniz.

Kağıt Gül Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Gül Yapımı Resimli Anlatım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir