Kağıt Güllerden Duvar Süsü
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Kağıt Güllerden Duvar Süsü

Kağıt güllerden duvar süsü yaparak eviniz için çok hoş bir dekoratif süs hazırlayabilirsiniz. Duvar süsü ya da kapı süsü olarak değerlendirebileceğiniz bu çalışma için hazırlanacak gülleri, renkli A4 kağıtlarından elde edebilirsiniz. Katlama, kesme, yapıştırma işlemleri ile elde edeceğiniz bu gülleri, karton tabağa yapıştırıp hem ekonomik hem de harika bir dekoratif süs hazırlayabilirsiniz.

Kağıt Güllerden Duvar Süsü

Kağıt güller ile duvar süsü yapmak için ilk olarak kağıt gül yapımı çalışmasına göz atmanız gerekir. Eğer daha önce göz atmadıysanız yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak kağıt gül yapımı resimli anlatım konumuza ulaşabilirsiniz. Kendi zevkinize göre kağıt gülleri hazırladıktan sonra duvar ya da kapı süsünüzün yapımına geçebilirsiniz.

Kağıt Güllerden Duvar Süsü Yapımı Malzemeleri

  • 1 adet kağıt tabak
  • Ortalama büyüklükte bir kağıt tabak için yaklaşık 7-8 adet kağıt gül
  • Yuvarlak parça sünger
  • Bir parça kurdele
  • Silikon tabancası ya da yapıştırıcı

Kağıt Güllerden Duvar Süsü Yapımı

Kağıt tabağın orta kısmını yükseltmek için yuvarlak şekilde bir sünger kesin. Bu sünger kağıt tabak gibi beyaz renkli olduğunda çiçeğin altından fazla belli olmayacaktır. Eğer elinizde sünger yoksa, aynı şekilde köpük ya da kalın bir karton da tabağın orta kısmı için hazırlayabilirsiniz. Karton tabağı tersine çevirip tam ortasına süngeri yapıştırın. Süngerin etrafına çiçekler çember dışına bakacak şekilde gülleri yapıştırın. Ortadaki süngerin üzerine de bir adet kağıt gül yapıştırın. Hazırladığınız duvar süsünü asmak için bir parça kurdeleyi süsün iki yanından silikon ile yapıştırın. Hazır olan süsü, duvar ya da kapıda kullanabilirsiniz.

Kağıt güller ile duvar süsü çalışmasını isterseniz ortası açık şekilde de yapabilirsiniz. Bunun için kağıt tabağın orta kısmını daire şeklinde falçata ile kesin. İsterseniz tül ya da kurdele dolayarak daire şekline gelen kağıt tabağı kaplayabilirsiniz. Kaplama işleminden sonra yine yapıştırıcı ile gülleri yerine yapıştırıp süsü hazırlayabilirsiniz.

Kağıt güllerden duvar süsü çalışmasının detayları için Youtube kanalımızdaki videoyu izleyebilirsiniz. Çalışmada kullanacağınız çiçekler için farklı renk kullanabilir ya da aynı renk güller ile duvar süsünü hazırlayabilirsiniz.

Kağıt Gül Yapımı Resimli Anlatım * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir