Kağıttan Pop İt Yapımı
Genel

Kağıt ile Pop İt Yapımı

Kağıt ile pop it yapımı evde pop it yapımı çalışmaları arasında en fazla tercih edilenlerinden birisidir. Evde bulunan malzemeler ile kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu pop itleri sevdikleriniz için de hazırlayabilir, el yapımı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Renk renk, desen desen kağıttan pop it hazırlamak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Kağıt ile Pop İt Yapımı

Kağıt ile pop it hazırlamak için evde bulunan malzemeleri kullanmanız yeterli. Gerekli olan malzemeleri hazırladıktan sonra hayal gücünü kullanarak kısa sürede kağıttan pop itler hazırlayıp stres atmaya başlayabilirsiniz.

Kağıt ile Pop İt Yapımı için Malzemeler

  • İnce yapılı karton
  • Renkli, desenli ya da beyaz kağıtlar
  • Koli bandı
  • Şeffaf ince bant
  • Renkli kalemler
  • Makas
  • Yapıştırıcı ya da çift taraflı bant
  • Kalem

Kağıt ile Pop İt Yapımı

Kağıt ile pop it hazırlamak için ilk olarak yuvarlak bir cisim ile kağıtların üzerine daireler çizin. Pop itlerinizde kaç adet yuvarlak oluşmasını istiyorsanız o kadar daire çizin. Her bir dairenin üzerini hiç bir yerinde boşluk kalmayacak şekilde koli bandı ile bantlayın. Eğer evinize koli bandınız yok ise aynı işlemi ince bantlar ile de yapabilirsiniz. Dairelerin hem ön tarafını, hem arka tarafını bant ile kaplayın. Bantlarda hava kabarcıkları kalmamasına dikkat edin. Eğer hava kabarcıkları var ise tırnağınız ile kabarcıkları yok edin. Sonrasında daireleri makas ile kesin. Bir daireyi elinize alın. Orta noktasına gelecek kadar makas ile bir kesik atın. Bu kestiğiniz yerden parmak uçlarınız ile tutun. Kesilen yerlerden biraz içeri doğru yeniden bantlayın. Bu şekilde daireler, ucu sivri, küçük bir koni şeklini alacak. Tüm dairelere aynı işlemi uygulayıp hem içerden, hem dışarıdan kestiğiniz yerleri yeniden bantlayın.

Daireleri hazırladıktan sonra karton üzerine istediğiniz şekilde yerleştirin. Kartonun üzerine bu dairelerin yerlerini belli edecek şekilde aynı boyutta daireler çizin. Kartonu istediğiniz desende kesin. İsterseniz kalpli, isterseniz yuvarlak, isterseniz kare şeklinde pop itler hazırlayabilirsiniz. İlk karton kestikten sonra kartonu ters çevirip ikinci kartonu çizip kesin. Hazırladığınız kağıttan dairelerin kenarlarının tamamına küçük küçük bantlar yapıştırın. Bu bantlar ile daireleri kartonların boş kesilen kısımlarına yapıştırın. Bütün kağıt daireleri aynı şekilde boş yuvarlakların içine denk gelecek şekilde yapıştırın. Son olarak diğer kestiğiniz kartonu da yapıştırıp pop itinizi tamamlayın.

İki kartonu birbirine yapıştırma sırasında eğer yapıştırıcı zorlarsa çift taraflı bant da kullanabilirsiniz. Renkli, desenli kağıtlarınız yok ise pop itinizi desenlendirmek için dairelerin içine desen çizip renkli kalemler ile boyayabilirsiniz. Aynı şekilde pop itin ince kartonunun üzerini de renkli kalemler ile desenlendirebilir, renklendirebilirsiniz.

Kağıt ile pop it yapımı çalışmasının detayları için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz.

Pop İt Nedir * Tıklayın

Mini Pop İt Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Pop İt Yapımı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir