Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar
Kendin Yap Videoları

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar

Kağıttan el ele tutuşan çocuklar bayram süslemelerinde ya da davetlerde süsleme için kullanılabiliyor. Yapımı son derece kolay olan çalışmayı çocuklarınız ile birlikte hazırlayıp onların da el becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. El ele tutuşan çocukların dışında yan yana farklı şekiller de yapabilirsiniz. Sadece bir adet A4 kağıdı ile hazırlayabileceğiniz el ele tutuşan çocukları kuru ya da keçeli boya ile renklendirebilirsiniz.

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar

23 Nisan, 29 Ekim gibi milli bayramlar için okulların süslenmesinde hazır süslerin yanında el emeği süsler de kullanılıyor. Günün anlam ve önemine uygun şekilde özel olarak tasarlanan bu süsler için renkli kağıt, boya, fon kartonu, ip, balon kullanılabiliyor. Okullarda hazırlanan el emeği süsler için en fazla kullanılan malzemelerden olan kağıt ile el ele tutuşan çocuklar yapımının detaylarını şimdi sizlerle paylaşacağız.

Kağıt ile el ele tutuşan çocuklar yapmak için düz beyaz ya da renkli A4 kağıdı kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kağıdı enlemesine ortadan ikiye bölün. Ardından dikkatli bir şekilde katlayın. Katlamayı kağıdın eninden akordiyon şeklinde yapın. Katlama sırasında kağıdın eninin bir adet çocuğa denk gelecek şekilde olmasına dikkat edin. Katlama işleminden sonra çocuğun çizimini yapabilirsiniz. Çizim sırasında çocuğun kollarının kağıdın eni kadar uzun olmasına dikkat edin. İsterseniz sadece kol kısımlarını, isterseniz ayak kısımlarını da birleşik olarak yapabilirsiniz. Eğer ayak kısımlarını da birleşik isterseniz çizim sırasında ayakların da eni tam kaplamasına dikkat edin.

Kağıdı katlama ve çizme işleminin ardından bir makas yardımı ile kesin. Kesme sırasında eller ve ayakların birleşik kalması için uç kısımlarından kesmeyin. Kesimden sonra renkli kalemler ile boyayarak çocukları tamamlayabilirsiniz.

El ele tutuşan çocuklar ya da yan yana cisimleri duvar ve cam süslemesinde kullanabilirsiniz. Hazırladığınız süslerin daha uzun olması için isterseniz görünmeyecek şekilde çift taraflı bant ile bantlayıp uzatabilirsiniz. Aynı çalışmayı fon kartonu ile yapıp çember şeklinde ayakta duran el ele tutuşan çocuklar da hazırlayabilirsiniz.

Origami el ele tutuşan çocuklar çalışmasının detayları için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir