Kağıttan Kalemlik Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Kağıttan Kalemlik Yapımı

Renkli A4 kağıtları hayatımıza girdi gireli, pek çok hobi, geri dönüşüm, okul öncesi çalışmalar ve süslemelerde kullanılır oldu. Normal beyaz renkli A4 kağıtları gibi farklı kalınlıkları bulunan bu kağıtlar, bazı projelerde tek başına ana malzeme olarak kullanıldığı gibi bazı projelerde yardımcı malzeme olarak kullanılıyor. Bu yazımızda ele aldığımız projemizde renkli A4 kağıtları ana malzeme olarak kullanılmıştır. Pratik ve yaratıcı bir kendin yap çalışması yapmak isteyenler için kağıttan kalemlik yapımı çalışmasının detaylarını paylaşıyoruz.

Kağıttan Kalemlik Yapımı

Kağıttan masa üstü kalemlik yapmak için istediğiniz renklerde kağıtlar kullanabilirsiniz. İsterseniz sadece tek renk kağıtlar kullanabilir, isterseniz de bir kaç renk kağıdı birlikte kullanabilirsiniz. Çocuğunuz için kendiniz için hatta iş yerinizde kullanmak için kağıttan kalemlik yapımı çalışmasını detaylarını inceleyebilirsiniz.

Kağıttan Kalemlik Yapımı için Malzemeler

  • İstediğiniz renklerde 5 adet renkli A4 kağıdı
  • Yapıştırıcı
  • Kalem
  • Cetvel
  • Makas
  • Sıcak ya da soğuk silikon

Kağıttan Kalemlik Yapımı

Kağıttan kalemlik yapımı için ilk olarak bir adet kağıdı enlemesine ikiye bölün. Ardından kalemi köşesinden üçgen olarak tutun. Sıkı bir şekilde sonuna kadar sarın. Son kısımda üçgen kalan kısıma yapıştırıcı sürün. Elinizle bastırıp yapıştırın. Bu şekilde uzunlamasına çubuklar hazırlayın. 10 adet uzun çubuk bir kalemlik için yeterli olacaktır. Çubukları 8 cm aralık kalacak şekilde üç yerinden işaretleyin. Cetvel yardımı ile bükün. Bir ucunu düz şekilde kesin. Diğer ucunu üçgen şekilde küçültün. Yuvarlak uç kısmına üçgen kısmı geçirip uzun çubukları üçgen şekle getirin. Çalışma için isterseniz bu şekilde yuvarlak olarak çubukları bırakabilirsiniz. Biz örnek çalışmamızda çubukların üzerine bastırıp dondurma çubukları gibi şekil verin. Üçgenleri birbirlerinin üzerine çarpraz şekilde yapıştırabilirsiniz. İsterseniz de üçgenleri düz şekilde yapıştırıp üçgen bir kalemlik elde edebilirsiniz.

Kağıttan kalemlik yapımı çalışmasının detaylarını aşağıdaki videoda daha iyi görebilirsiniz. Bu çalışmayı desenli kağıtlar ile de yapabilirsiniz. İsterseniz beyaz kağıt üzerine kendiniz desen çizip renklendirerek tamamen kendinize özel bir tasarım hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız kalemliğin isterseniz alt kısmına da üçgen şeklinde bir kağıt parçası yapıştırıp kapatabilirsiniz. Ancak boş olarak kalabilir ve bu şekilde de kullanabilirsiniz. Kağıttan kalemlik nasıl yapılır sorusunun cevabını video ile daha detaylı görebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir