Origami Pop İt Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Origami

Kağıttan Pop İt Yapımı

Kağıttan pop it yapımı sadece bir parça kağıdı katlama yöntemi ile hazırlanan bir kağıt oyuncak çalışmasıdır. Yapım aşaması son derece kolay olan bu oyuncak Tiktok ve Youtube gibi sosyal medya sitelerinde yoğun bir şekilde aranmaktadır. İstediğiniz şekilde kağıtlar ile hazırlayabileceğiniz origami pop it oyuncakları, sevdikleriniz için de hazırlayabilir, bu şirin kağıtlar ile streslerini azaltmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Kağıttan Pop İt Yapımı

Origami pop it yapımı için kare şeklinde bir kağıt kullanmanız gerekir. Örnek çalışmada 15×15 cm ebatında origami kağıtlarından kullanıldı. Ancak daha büyük ya da daha küçük boyutlarda da kağıtlar ile aynı sonuç alınabilir. Kullandığınız kağıdın boyutuna göre hazırladığınız pop itin de büyüklüğü değişecektir. Kare şeklinde kağıdı hazırladıktan sonra ilk olarak katlama yerlerini belirginleştirmek ile ilk adımı yapın. Bu katlama yerlerini önce enden ve boydan olacak şekilde yapın. Katladığınız yerleri belirginleştirdikten sonra kağıdı açın. Bu sefer de üçgen şekilde katlayıp açarak katlama yerlerini belirginleştirin. Sonraki aşamada kare şeklindeki kağıdı önünüze baklava şeklinde alın. En uç kısımlarından içe doğru kare katlama yerine üçgen olarak katlayın. Dört kenar için de aynı işlemi yapın. Sonrasında üçgenin boyu kadar bir kere daha katlayın. İçte küçük bir kare yanlarda çerçeve olacak şekilde bir şekil olacak. Bu şekilde kağıdı tersine çevirin. İç orta noktasına çarprazdan üçgen olarak katlayın. Katladığınız kağıdı yeniden tersine çevirin. Orta kısımdaki üçe doğru olan kısmı kabarık olacak şekilde katlayın. Yan kısımları kabarık üçgen olacak şekilde açın. Hazırladığınız bu pop iti çevirip ortasına basarak oynayabilirsiniz.

Kağıttan Pop İt Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Pop İt Yapımı Resimli Anlatım

Origami pop it resimli anlatım çalışmasını yukarıda sizlerle paylaştık. Bu resimleri takip ederek siz de kendi kağıttan oyuncağınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bu çalışma için renkli ve desenli kağıtlar kullanabilirsiniz. Ancak elinizde renkli ve desenli kağıtlar yok ise katlama işleminden sonra renkli keçeli ya da kuru kalemler ile kağıt pop iti renklendirebilirsiniz.

Origami pop it yapımı çalışmasının detayları için Youtube kanalımızda yer alan videomuza da göz atabilirsiniz.

Origami Fincan Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Kalpli Kutu Yapımı * Tıklayın

Mini Pop İt Yapımı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir