Kalpli Ataç Yapımı

Kalpli Ataç Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kalpli ataç yapımı ile klasik bir atacı kalp şeklinde sevimli bir ataca dönüştürebilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde yapılan bu atacı hazırlayıp defterlerinizde, kitaplarınızda kullanabilirsiniz. Sevimli bir görüntüsü olan kalpli ataçları isterseniz değişik objelerde aparat olarak da kullanabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan kalpli ataç yapımı resimli ve yazılı anlatıma geçmek istiyoruz.

Kalpli Ataç Yapımı

Kalpli ataç hazırlamak için isterseniz renkli ataçlar kullanabilir, isterseniz de klasik gümüş renkli ataçlardan kullanabilirsiniz. Her iki ataç türünde de aynı güzel sonucu elde edebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz atacı ilk olarak yanlamasına tutun. Kağıdı kıstırmak için kullandığınız kolların her ikisini de yukarı doğru kıvırın. Bu şekilde büyük V harfine benzer bir şekil elde edin. Elde ettiğiniz bu şekilde kıvrık olarak gelen kolu diğer kol gibi açın. Sonrasında her iki uzunlamasına açılan kolu aynı uzunlukta olacak şekilde kesin. Bu kesme aşamasında büyük bir makas ya da takı pensesi kullanabilirsiniz. Uçlarını kestikten sonra kalpli atacınızı kullanabilirsiniz.

Kalpli Ataç Yapımı Resimli Anlatım
Kalpli Ataç Yapımı Resimli Anlatım

Hazırladığınız kalpli ataç düz renkli ise renklendirmek için evinizde bulunan oje, akrilik boya ya da sprey boyaları kullanabilirsiniz. Parlak renklerde kalpli ataçlarınızın olmasını istiyorsanız ataçları tutkala batırıp üzerine renkli simlerden dökerek parlak renklerde olmalarını sağlayabilirsiniz. Değişik renklerde çok sayıda hazırlayacağınız kalpli ataçları farklı tasarımlarda kullanabilirsiniz. Kitap ve defter sayfalarının kıvrılmasını önlemenin dışında kalp şeklindeki bu ataçları ipe takarak kolye ya da bileklik olarak kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan ataç ile bileklik yapımı çalışmasında hazırladığımız bu kalpli ataçlardan kullanılmıştır. Hem kalpli ataç yapımı, hem de ataçtan bileklik yapımı videolarını yazımızın altında sizlerle paylaşacağız. Daha detaylı bilgi almak için bu videoları izleyebilir, siz de aynı çalışmaları yapabilirsiniz.

Ataç ile Kalpli Bileklik Yapımı * Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir