Karıştırma Çubukları ile Magnet Ev Yapımı
Genel

Karıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı

Karıştırma çubukları ile magnet yapımı eğlenceli kendin yap çalışmalarından birisidir. Buzdolaplarının üzerini süsleyen birbirinden farklı renk tonlarında hoş magnetleri, hazır olarak satın almanın dışında evde de hazırlamak mümkün. Değişik malzemeler kullanarak geri dönüşüm ya da kendin yap çalışması olarak buzdolabı magneti yapılabilir. Bu çalışmamızda ana malzeme olarak karıştırma çubuklarından yararlandık.

Karıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı

Karıştırma çubukları, hobi ve dondurma çubuklarının daha ince olanlarıdır. Dışarıda çay ya da kahve içerken şekeri karıştırmak için kullanılan bu çubuklar, aynı zamanda hobi çalışmalarında da kullanılıyor. Makas ya da falçata ile kolay bir şekilde kesilmesi, yapıştırıcılar ile kolaylıkla yapışması ve boya tutması yönü ile çalışmalarda kolaylık sağlayan bu ahşap çubukları hobi malzemesi satan yerlerin dışında plastik bardak tabak yerlerden de temin edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 4-5 adet karıştırma çubuğu
  • Sıcak silikon ya da güçlü bir yapıştırıcı
  • Makas
  • Renkli keçeli kalemler
  • Mıknatıs

Karıştırma çubukları ile magnet yapımı için ilk olarak şablon çıkarın. Çubuklar ile en kolay ev yapılabileceği için bu çalışmada ev şeklinde şablon kullanılmıştır. Şablona göre çubukların boyutlarını kesin. Aynı boyutta çubukları yan yana dik şekilde aralık bırakmadan koyun. Çubukları bu şekilde sabitlemek için yanlamasına baştan sona kadar gelecek uzunlukta iki adet çubuğu silikon ile yapıştırın. Evin çatısı için bir çubuğu ikiye kesip V şeklinde birbirine yapıştırın. Bu parçayı kare şeklindeki evin üzerine yapıştırın. Evi tamamlamak için renkli kalemler ile kapı, pencerelerini yapıp çatısını kırmızıya boyayın. En son küçük mıknatısı magnetin arka kısmına silikon ile sabitleyin. Silikon kuruyunca magneti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hazırladığınız çubuklar ile magnet yapımı çalışmasında isterseniz mıknatıs yerine çift taraflı bant kullanıp buzdolabı yerine giysi dolaplarına da bu süsten hazırlayabilirsiniz. Her iki şekilde de hazırlanıp çok hoş bir dekor elde edilmesini sağlayan bu çalışmayı, farklı şablonlar ile de hazırlayabilirsiniz. Çalışmanın detayları için youtube kanalımızda yer alan videoyaya göz atabilirsiniz. Bu video ile sizde minik minik harika magnetler hazırlayabilirsiniz. İsterseniz magnetleri anahtarlık olarak da hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir