Kartondan Kitap Ayracı Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Karton Kutudan Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Karton kutudan yaprak kitap ayracı yapımı kolay bir geri dönüşüm projesi olarak ilginizi çekebilir. Kitap okumayı seviyorsanız evde kendinize güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Üstelik bunun için masraf yapmanıza da gerek yok. Evde boş karton kutusu varsa uygulamanın yapımında bunu kullanarak değerlendirebilirsiniz. Sizin bu konuda tek yapmanız gereken uygun boyutta bir yaprak kalıbı çıkarmak. Evde kolay kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Karton Kutudan Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapımı için en kolay yöntem kalıp kullanmaktır. Yapmak istediğiniz ayracın modeline uygun bir kalıp sayesinde evde kağıt, karton, keçe ya da eva kullanarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Karton bir kitap ayracı yapmak isterseniz kırtasiyeden karton almak yerine bu örnek çalışmadaki gibi boş karton kutuları kullanabilirsiniz. Kendi yaptığınız kitap ayracını sevdiklerinize hediye ederek onlara hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Evde boş karton kutu yoksa kırtasiyeden normal ya da istediğiniz renkte fon kartonu alarak da uygulamayı yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton kutu
  • Makas
  • Kalem
  • İstediğiniz boyutta yaprak kalıbı
  • Bir parça ip
  • Delik açmak için sivri bir nesne

Karton Kutudan Yaprak Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Yaprak kitap ayracı yapımı için malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • İlk olarak istediğiniz boyutta bir yaprak kalıbı çıkarmakla işe başlamanız gerekiyor.
  • Karton kutudan makas yardımı ile düz bir parça kesin ve yaprak kalıbını bunun üzerine yerleştirin. Daha sonra etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Bu şekilde karton üzerine yaprak çizdikten sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Son olarak yaprağın sap kısmına sivri bir nesne ile delik açın ve buradan ip geçirerek düğüm yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra karton kitap ayracı yapımı tamamdır. Bu güzel ayracı kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu uygulamanın yapımında karton yerine eva ya da keçe gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız karton kutudan yaprak kitap ayracı yapımı videolu anlatım işinizi kolaylaştırabilir. Evde kolay kağıt kitap ayracı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan emojili kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir