Kaş Boyama

Kaş Boyama

Sosyal Medyada Paylaşın

Kaş boyama bayanların en çok yaptığı makyaj uygulamalarından birisidir. Bu konuda kalıcı ve geçici olarak uygulanabilecek birçok yöntem mevcuttur. Kaş boyamak, kaşlara şekil vermek ve onları daha belirgin hale getirmek için baş vurulan bir makyaj uygulamasıdır. Makyaj yapmaktan hoşlanmayan bayanlar bile kaşlarına istedikleri şekli verebilmek için bu uygulamayı yapmaktadır.

Kaş Boyama

Kaş Boyamak için Hangi Ürünler Kullanılır

Başarılı bir makyaj için kullanılacak ürünün kalitesi kadar uygulanacağı bölgeye uygun olması da önemlidir. Kaş boyamak için kullanılan en klasik yöntemlerden birisi kaş kalemidir. Bunun dışında kaş farı ve kaş maskarası gibi makyaj malzemeleri de bulunmaktadır. Kaşlar saç boyası ile de boyanabilir fakat bu çok sağlıklı olmadığı için önermiyoruz. Bu yazdığımız ürünlerden istediğinizi kullanarak kaşlarınızı daha güzel, bakışlarınızı da daha çekici hale getirebilirsiniz.

Kaş Nasıl Boyanır

Kaş boyama teknikleri geçici ve kalıcı olarak ikiye ayrılmaktadır. Geçici kaş boyama tekniklerini evde kendiniz de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kaşlarınıza kaş kalemi, kaş maskarası ya da kaş farı gibi ürünlerle istediğiniz şekli vermeniz mümkün. Kalıcı kaş boyama yöntemleri ise kalıcı makyaj ya da dövme gibi uygulamaları kapsayıp, bunlar uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Geçici kaş boyama tekniklerini kullanmak her zaman daha avantajlıdır çünkü günün sonunda kaşlarınızdaki boyaları silerek tekrar normal haline döndürebilirsiniz. Kalıcı makyaj ya da buna benzer bir yöntem uygulandığında ise bunun geri dönüşü daha zor olmaktadır.

Kaş Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Kaş boyarken ilk dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan ürünün kaşların doğal rengine uygun bir renkte olmasıdır. Aksi halde ortaya yapay bir görünüm çıkacaktır.
  • Kaşlar kalınlaştırılmak istendiği zaman bu konuda abartıya kaçılmamalıdır. Normalinde ince bir kaş yapısı varsa bunu aşırı kalınlaştırmak hoş olmayabilir. Kaş boyarken kaşların bitiş noktasından biraz yukarıya kadar boyama yapılmalıdır. Tıpkı dudaklarda olduğu gibi kaşlarda da abartılı uygulamalar yapay bir görünüme neden olur.
  • Kaşları kalınlaştırmak için sadece onların üst kısmını doldurmak yeterli değildir. Boyama esnasında kaşların arasındaki boşluklar da dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.
  • Kaşlar boyanırken çok keskin çizgiler yapılmamalıdır. Aksi halde doğallıktan uzak bir görünüm oluşabilir.
  • Uygulamayı yaparken kaş boyamak için imal edilmiş ürünler kullanılmalıdır.
  • Kaş boyarken gözlere makyaj malzemesi kaçmamasına dikkat edilmelidir.
  • Kaşlara şekil verirken bunu tek başına ele almayın. Kaşınıza vereceğiniz şeklin yüzünüze uygun olması da son derece önemlidir.

Kalıcı kaş boyama ile kaşlarınız istediniz kalınlığı ve şekli alabilir fakat çoğunlukla bu tür uygulamalar yapay bir görünüme neden olmaktadır. Ayrıca kaşlarınızın görünümünden sıkıldığınız zaman bunu kendiniz değiştirme imkanınız da yoktur. Bu yazımızda paylaştığımız makyaj tüyoları ile siz de hayal ettiğiniz gibi kaşlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir