Katılaşmış Oje Nasıl açılır

Katılaşmış Oje Nasıl İnceltilir

Sosyal Medyada Paylaşın

Katılaşmış oje nasıl inceltilir sorusunun cevabı, hemen hemen tüm kadınların zaman zaman merak ettiği bir sorudur. Kimi zaman alındığından kısa süre sonra katılaşan, kimi zaman ise uzun süredir severek kullanılan ojelerde meydana gelen bu sorunun çözümü için uygulanabilecek bazı önerileri araştırdık. Yazımızın devamında bu önerileri maddeler halinde sizlere sunacağız.

Katılaşmış Oje Nasıl İnceltilir

Katılaşan ve katılaştığı için kullanılamayacak duruma gelen ojelerin, yeniden kullanılabilir duruma getirilme olasılığı vardır. Bunun için evde bulunan bazı malzemelerden yardım alarak pratik şekilde bazı yöntemlerin uygulanması gerekir. Aşağıda maddeler halinde bu yöntemleri ve uygulanması sırasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için toplardık. Siz de evde bulunan katılaşmış ojenin inceltilmesi için bu yöntemlerden deneyebilirsiniz.

Aseton ile Katılaşan Ojeyi İnceltme

Ojelerin tırnaklardan çıkarılması için kullanılan asetonlar, katılaşmış ojelerin yeniden sıvılaşması için de kullanılabilir. Bunun için ojenizin kapağını açın. İçine bir kaç damla aseton damlatın. Şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bir kaç dakika şişeyi elinizde sallayın. Uygulama sonrasında ojenizi kontrol edin. Eğer hala koyu kıvamda ise bir kaç damla daha aseton kullanabilirsiniz.

Oje İnceltici ile Katılaşan Ojeyi İnceltme

Sık sık karşılaşılan bu sorun için özel olarak üretilen oje inceltici ürünlerden kullanabilirsiniz. Hazır olarak satın aldığınız bu ürünleri üzerinde yazdığı şekilde ojenize uygulayarak eski haline döndürebilirsiniz. Eğer oje inceltici işe yaramaz ise ojenizi atmanız gerekir.

Sıcak Su ile Katılaşan Ojeyi İnceltme

Bazen ojelerin kuruması ile kapak kısımlarının açılmama sorunu da ortaya çıkar. Böyle bir durumda, hem kapağın açılması, hem de ojenin sıvılaşması için çok basit bir yöntem uygulanabilir. Bu yöntem için ojenizin şişesine uygun büyüklükte bir kap içine kaynar su koyun. Ojeyi kabın içine yerleştirin. 3-5 dakika arasında şişeyi bu kap içinde bekletin. Süre sonunda şişeyi çıkarıp kapağını açabilir, istediğiniz şekilde sıvılaşma olmuşsa ojenizi kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler, çok uzun süre açık kalan ya da son kullanma tarihi geçmemiş olan ojelerde uygulanabilir. Yöntemlerin işe yararlılığının ojelerin kalitesine ve kullanım süresine bağlı olduğunu unutmayın. Kaliteli ojelerde kullanım süresi daha fazladır.

Ojeden Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır * Tıklayın

Takma Tırnak Nasıl Takılır ve Çıkarılır * Tıklayın

Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemleri * Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir