Kolay Nail Art Modeli
Güzellik, Kendin Yap Videoları

Kolay Nail Art Basamak Deseni

Kolay nail art basamak deseni ile tırnaklarınızda farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan bu oje desenini, hem spor kombinlerinizde, hem klasik kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Yaz-kış her mevsime de yakışan basamak nail art oje deseninin yapım aşamalarını yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Sizler de bu aşamaları tırnaklarınıza uygulayarak oje desenini kullanabilirsiniz.

Kolay Nail Art Basamak Deseni

Bu kolay oje deseni ile tırnaklarınızı renklendirmek için istediğiniz renk tonlarını kullanabilirsiniz. İlk olarak bir adet ojeyi taban rengi olarak seçin. Seçtiğiniz bu taban rengi koyu tonlarda ise desen renginin açık tonlarda olması gerekir. Eğer açık ton bir ana renk seçtiyseniz, desenin belirgin olması için nail art tonunu koyu tonlardan seçmelisiniz. Desenleri tırnağınıza uygulamak için bütün tırnaklarınızda aynı rengi kullanabilirsiniz. Ancak daha renkli ve enerjik bir tırnak tasarımı için tırnaklarınızın her birine farklı renk ile desenlendirme de yapabilirsiniz. Yine farklı bir tarz olarak sadece belirlediğiniz tırnaklarınıza nail art uygulaması yapabilirsiniz.

Tırnaklarınıza oje desenini nasıl uygulayacağınıza karar verdikten sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz. İlk olarak bir ya da iki kat ana rengi tırnaklarınıza sürün. Ana renk ojeniz koyu kıvamlı ise tek kat yeterli olacaktır. Ana renk ojenin kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra desenlendirmeye geçebilirsiniz. Deseni tırnaklarınıza uygulamak için ojenizin kendi fırçasından başka bir aparata ihtiyacınız yok. İlk olarak en büyük basamağı tırnağınıza uygulamak için fırçayı tırnağınızın en alt kısmından en üstüne kadar bir kere çekin. İkinci basamak için tırnağınızın orta kısmından yukarı doğru bir kere fırçayı çekin. Ve en son basamak içinse tırnak uzunluğunuzun dörtte biri kadarlık kısmından fırçayı çekin. Bu ilk aşama tırnaklarınıza deseni uygularken ana hatları oluşturma aşamasıdır. Bu aşamada fırçayı tırnağa ilk değdirdiğiniz noktanın düz olmasına dikkat edin. İlk desen katı ile hatları oluşturduktan sonra deseni koyulaştırma ve küçük düzeltmeleri yapma aşamasına geçebilirsiniz. İkinci aşamayı uygulamak için ilk aşamada sürdüğünüz ojenin kurumasını bekleyin. Deseni oluştururken eğer çok fırça izi oluştuysa bunları yok etmek için üçüncü katı sürebilirsiniz. Deseni tamamladıktan sonra daha uzun süre kalması için tırnaklarınıza son olarak koruyucu şeffaf oje sürebilirsiniz.

Basamak kolay nail art yapımı için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilir, detayları bu video ile görebilirsiniz. Tırnaklarınıza daha farklı desenler yapmak için aşağıdaki linklerden diğer kolay nail art modellerine de göz atabilirsiniz.

Akan Boyalar Oje Deseni * Tıklayın

İnek Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Kalpli Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Yeni Yıl Oje Desenleri * Tıklayın

Çiçek Oje Deseni Yapımı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir