Kumihimo Bileklik Yapımı
Kendin Yap, Nasıl Yapılır

Kumihimo Bileklik Yapımı

Kumihimo bileklik yapımı ile renk renk el yapımı bileklikler hazırlayabilirsiniz. Diğer bileklik yapımlarına göre daha kolay olan kumihimo bileklerin yapımı için yuvarlak bir kartondan yararlanılıyor. Evinizde bulunan ince yapılı bütün ip türleri ile bu bilekliği hazırlayabilirsiniz. Tek renkli yapabileceğiniz gibi isterseniz 7 renge kadar renk sayısını artırıp hazırlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bu harika bilekliğin yapım aşamalarına geçmek istiyoruz.

Kumihimo Bileklik Yapımı

Kumihimo bileklik yuvarlak görüntüsü olan hoş bilekliklerdendir. İnce yapılı bütün ip türleri ile bu bilekliği hazırlayabilirsiniz. Birden fazla renk kullanmak istediğinizde iplerin yapılarının ve kalınlıklarının aynı olması yeterlidir.

Gerekli Malzemeler

  • İnce yapılı 4 adet 1-1,5 metre ip
  • Küçük bir karton
  • Makas
  • Kalem
  • Yuvarlak aparat

Kumihimo bilekliği hazırlamak için ilk olarak karton aparatı hazırlayın. Bunun için bir parça kartondan yuvarlak bir parça kesin. Düz bir cetvel yardımı ile yuvarlağı 8 eşit üçgen dilimine bölün. Her bir üçgenin uç kısımlarından birer çentik atın. Yuvarlağın orta kısmını makas yardımı ile delin.

Aparatı hazırladıktan sonra iplerin hazırlanmasına geçebilirsiniz. İplerin uzunluğunu kendi kolunuza göre ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık 1-1,5 metre kadar 4 adet ip kesin. İpleri hizalayıp ikiye katlayın. İplerin katlama yerinden bir düğüm atın. 4 adet ipi ikiye katlayınca 8 adet ip elde edilmiş olacaktır. Bu iplerden bir tanesini kesip 7 ip kalmasını sağlayın. Apartın orta delik kısmından düğümlü yeri diğer tarafa geçirin. 8 adet olan çeltiklerin her bir tanesine bir ip gelecek şekilde sabitleyin. Boşta bir adet çeltik kalacak.

Boşta kalan çeltikten başlayarak üçüncü ipi yerinden çıkarın. Bu ipi boşta kalmış olan çeltiğe geçirin. Sonrasında yeniden 2 adet altlayıp üçüncü ipi yerinden çıkararak aynı işlemlere devam edin. Bileklik kolunuza olana kadar devam edin. Ardından aparattan ipleri çıkarıp düğüm atın. Bilekliğinizi kullanabilirsiniz…

Kumihimo bileklik örme yöntemi ile isterseniz boncuklu bileklikler de hazırlayabilirsiniz. Bunun için küçük kum boncuk adı verilen boncuklardan kullanabilirsiniz. İpe geçirdiğiniz bu boncuklar bileklik üzerinde çok hoş duracaktır. Kumihimo bileklikleri yetişkinler için hazırlayabileceğiniz gibi çocuklar için de hazırlayabilirsiniz. Düz renkli bir kaç adet kumihimo bileklik hazırlayıp bileğinize takarak kendi özel stilinizi yaratıp göz kamaştırabilirsiniz.

Ayarlanabilir Kolay Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Kolay Makrome Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Tek Renkli Arkadaş Bilekliği Yapımı * Tıklayınız

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Hobi Çubuğundan Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Pet Şişeden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Ayakkabı Bağcığından Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir