Kumlu Oje Yapımı
Güzellik, Kendin Yap Videoları, Nasıl Yapılır

Kumlu Oje Yapımı

Kumlu oje yapımı ile normal bir ojeden kum efekti görüntülü tırnaklar elde edebilirsiniz. Özel olarak hazırlanan kum efektli ojelerden olmadığı zamanlarda bu yöntem ile siz de harika tırnaklara ulaşabilirsiniz. Herkesin evinde bulunan tek bir malzeme ile hazırlayabileceğiniz kum efekti tırnaklarınıza farklı bir güzellik katacak. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kumlu oje nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Kumlu Oje Yapımı

Kumlu oje için koyu ya da açık renkli ojeler kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile bütün tırnaklarınıza kum efekti görünümü verebilirsiniz. Kullanımı zor gelir ise sadece yüzük parmağınızın ya da baş parmağınızın tırnaklarına kum efekti işlemini yapabilirsiniz. Aşağıdaki aşamaları dikkatli şekilde uygulayarak evde kumlu oje yapabilirsiniz.

  • İlk olarak tırnaklarınıza koruyucu bir ürün sürün. İsterseniz koruyucu ürün kullanmak zorunda değilsiniz.
  • İkinci aşamada bir kat oje sürün. Ojenin kurumasını bekleyin.
  • İlk katın ardından ikinci kat ojeyi sürün. Kurumasına fırsat vermeden tırnağınızın her yerini tuza batırın.
  • Ojeye tuzların yapışması için üzerine parmak uçlarınız ile hafifçe bastırın. Bu şekilde ojenin kurumasını bekleyin.
  • En son yeniden bir kat oje sürün. Bu en son kat ojeyi sürerken fırçaya bolca oje alın. Tuzların tırnak üzerinden çıkmaması için çok fazla bastırmadan fırçayı sürün.
  • Tuzların hepsinin üzerini oje ile güzelce kapatın. Yeniden kuruması için bekleyin.
  • Tuzların üzerindeki ojenin kuruması biraz uzun sürebilir. İsterseniz saç kurutma makinesinin soğuk hava özelliğinden yararlanarak daha kısa sürede ojeyi kurutabilirsiniz.
  • Ojenin ömrünün uzun olmasını isterseniz bir kat da parlatıcı oje sürebilirsiniz.

Evde kumlu oje yapımı için yemeklerde kullandığınız ince tuzlardan kullanın. İri tuzlar ile tırnaklarınıza kum efekti verebilirsiniz, ancak kalın olduğu için tırnağınızın üzerinde de kalın bir tabaka oluşmasına sebep olabilir. Bu da tırnaklarınızı rahat kullanmanızı engelleyebilir. Ojeleri çıkarmak için normal ojeleri çıkarmak için kullandığınız oje çıkarıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Ojeyi hazırlarken parmak kenarlarınıza taşan ojeleri çıkarmak için de oje çıkarıcı ve kulak çubuğundan yardım alabilirsiniz.

Kumlu oje yapımı için Youtube kanalımda yer alan videoya göz atabilirsiniz. Buradaki aşamaları yerine getirerek tırnaklarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Puanyiyeli Oje Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Çiçek Desenli Oje Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir