Mesaj Veren Kart Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Mesaj Veren Kart Yapımı

Duyguların en güzel ifadesi kelimelerdir… Kısa cümleler ile çok şey anlatmak için farklı yöntemler kullanılsa da en çok tercih edilen yöntem, kartlara cümlelerin yazılmasıdır. Sevdiğinize aşkınızı göstermek, arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi ifade etmek ya da bir kırgınlığı ifade etmek için mesaj veren kart yapımı çalışmasını siz de uygulayabilirsiniz. Bu çalışma ile elde edeceğiniz kartın üzerine ve iç kısmına küçük cümleler yazıp vermek istediğiniz mesajı daha anlamlı kılabilirsiniz.

Mesaj Veren Kart Yapımı

Mesaj veren kart yapımı için isterseniz fon kartonu, isterseniz renkli A4 kağıdı kullanabilirsiniz. Renkli A4 kağıdı kullanacağınız zaman tercihinizi kalın yapılı kağıtlardan yana kullanmanızı öneririz. Aksi halde kartın ömrü daha kısa olacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • Renkli A4 kağıdı ya da fon kartonu
  • Simli eva
  • Normal eva
  • Yapıştırıcı
  • Makas
  • Cetvel
  • Kalem

Yapılışı

Kartın yapımı için ilk olarak ana renk fon kartonu ya da kağıttan 11×5 cm boyutunda iki parça kesin. Bu parçalardan bir tanesi kartın altı, diğeri üstü olacak. Kartın üstünü yapmak istediğiniz kısma başından 1 cm, sonundan 2 cm kalacak şekilde boylamasına iki çizgi çekin. Enlemesine olarak ise altta ve üstte 1,5 cm kalacak, ortada 2 cm kalacak şekilde çizgiler çizin. Ortada oluşan dikdörtgeni makas ile kesip çıkarın. Kartın alt kısmı olan bölümün etrafına 1 cm kalınlığında eva şeritleri yapıştırın. Ortada kalan kısıma ana renkten daha açık renkte bir kağıt yapıştırın. Ortasını dikdörtgen şeklinde açtığınız üst kısmı evaların üzerine yapıştırın. 2×12 cm boyutunda bir parça eva kesin. Bu evanın uç kısmını üçgen şeklinde düzeltin. Bu kısım, kartın açıp kapama kısmını oluşturacak. Kartın boyutuna uygun bir büyüklükte simli evadan bir kalp yapın. Kalbi zigzaglı şekilde ikiye ayırın. Bir parçasını açma kapama şeridinin ucuna diğerini kartın 2 cm kalınlığında bıraktığınız köşesine yapıştırın. Yapıştırırken kalbin tam olarak birleşecek şekilde olmasını sağlayın. En son vermek istediğiniz mesajı şerit üzerine ve kart içine yazın. İşte harika bir mesaj veren kartınız oldu. Mesaj veren kartın detayları için Youtube kanal videoma göz atabilir, detayları izleyebilirsiniz.

Sevgiliye Sonsuz Kart Yapımı * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir