Meyveli Cİlt Bakım Maskeleri
Cilt Bakımı, Güzellik

Meyveli Cilt Maskesi Tarifleri

Meyveli cilt maskesi tarifleri bulunulan mevsime ve cildin gereksinimlerine göre değişiklik gösterir. Vücut ve bağışıklık sistemi için olumlu etkisi olan meyvelerin aynı şekilde cilt içinde olumlu etkileri vardır. Bu yazımızda farklı cilt sorunları için etkili olan meyve maskeleri ve bu maskelerin tarifleri hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Meyveli Cilt Maskesi Tarifleri

Ana malzemesi meyvelerden oluşan cilt bakım maskeleri, meyve maskesi olarak isimlendirilir. Yaz, kış ve bahar aylarında farklı meyveler bulunduğu için aynı etkiyi yaratsa bile değişik meyveler ile hazırlanan çok sayıda meyve maskesi mevcuttur. Diğer doğal cilt bakım maskeleri gibi meyve maskelerinin de uygulanmadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Tariflere geçmeden önce ” Cilt Maskesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ” e kısaca göz atabilirsiniz.

Elma Maskesi

Pürüzsüz ve daha genç bir cilt için elma maskesi tarifi uygulanabilir. Elma ile yapılan cilt maskesi tariflerinde yeşil elma kullanılması gerekir. Bunun nedeni yeşil elmanın, sarı ve kırmızı elmaya göre daha cilt için daha fazla etkili olmasıdır. Genel olarak elmanın bal, yoğurt ya da yulaf ezmesi ile karıştırılması ile elde edilen elma maskeleri, cildin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Elma maskesinin faydaları, cilde etkileri ve etkili elma maskesi tarifleri için linki tıklayabilirsiniz.

Elma Maskesi Tarifleri * Tıklayınız

Hurma Maskesi

Cennet hurması olarak da bilinen hurmanın kullanılması ile hazırlanan hurma maskesi, ciltteki kırışıklıklar, akne ve siyah noktalar için etkilidir. Her cilt tipine uygun bir maskedir. Hassas ciltlere de uygulanabilen bu maske, çok nadir de olsa alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Hurma maskesinin faydaları, malzemeleri ve cilde uygulanması hakkında detaylar için linki tıklayabilirsiniz.

Hurma Maskesi Tarifi * Tıklayınız

Mandalina Maskesi

Kış aylarında en fazla tüketilen meyvelerden birisidir mandalina. Yüksek C vitamini değeri olduğu için hastalıklardan korunmak ve vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesi için bol miktarda mandalina tüketmek gerekir. Sağlık açısından faydaları yüksek olan bu meyve aynı zamanda cilt için de son derece etkilidir. Hem kabuğu, hem suyunun maskesi yapılan mandalina maskesinin faydaları, malzemeleri ve uygulanışı hakkında detaylar için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Mandalina Maskesi * Tıklayınız

Kavun Maskesi

Sağlık için faydaları saymakla bitmeyen meyvelerin cilt için de faydaları son derece yüksektir. Yazın en fazla tüketilen meyvelerinden olan kavun da hem sağlık için hem de sağlıklı cilt için önemlidir. Her cilt tipine özel malzemeler ile hazırlanan kavun maskeleri mevcuttur. Kavun maskesi tarifi, malzemeleri ve uygulanışı hakkında detaylar için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Kavun Maskesi * Tıklayınız

Kayısı Maskesi

Kayısı maskesi cilt bakımında kullanılabilecek en faydalı doğal bakım uygulamalarından birisidir. Meyve içerikli maskeler hassas ve sorunlu ciltlere de rahatlıkla uygulanabilmeleri bakımından büyük avantaj sağlarlar. Yalnız buradaki en önemli konu, meyve maskesini uygulayan kişide o meyveye karşı bir alerji olmaması gerektiğidir. Bu ayrıntıya dikkat edilmediği taktirde cilt zarar görebilir. Kayısı maskesi malzemeleri, tarifi ve uygulanışı hakkında detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Kayısı Maskesi * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir