Mezuniyet Elbiseleri 2018

Sosyal Medyada Paylaşın

Mezuniyet elbiseleri 2018 yılında rengarenk. Lise ya da üniversitelerin mezuniyet törenlerinde genç kızların kusursuz bir güzelliğe ulaşmasında önemli olan mezuniyet elbiseleri, o geceki saç modeli ve giyilecek olan ayakkabı ile uyumlu olmalıdır. Her sene değişen popüler renkler ve modellere geçmeden önce kısaca mezuniyet kıyafeti seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri paylaşmak istiyoruz.

Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir?

Okullarının son senelerinde olan genç kızların akıllarında yer eden mezuniyet elbisesi nasıl seçilir sorusuna maddeler halinde cevap vermek istiyoruz. İşte genç kızların gece kıyafeti seçimine kılavuz olacak o öneriler…

  • Mezuniyet elbisesi seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, vücut hatları ile uyumlu modellerin tercihidir. Vücudunuzda beğendiğiniz bölgeleri ön plana çıkarıp beğenmediğiniz ya da daha geri planda kalmasını istediğiniz bölgeleri kapatacak şekilde kıyafetler tercih etmelisiniz. Örneğin göğüs bölgenizden memnun değil ancak sırt kısmınızı beğeniyorsanız, derin sırt dekolteli bir kıyafetten yana tercihinizi yapabilirsiniz.
  • Renk uyumunda ten ve saç renginizi mutlaka göz önünde bulundurun. Açık tenli iseniz koyu, koyu tenli iseniz açık renk tonlarında kıyafetleri seçerek daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanında elbiselerinizde yer alan desenlerin de vücut hatlarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu konuda en önemli nokta, kısa boylu iseniz boylamasına çizgili, uzun boylu iseniz enlemesine çizgili desenlerden yana tercihinizi yapmanızdır.
  • Mezuniyet töreninin yapılacağı mekan haftalar ya da aylar öncesinden belirlenir. Kıyafet seçiminde mutlaka mekan özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Tören kır ya da havuz başı gibi açık bir alanda yapılacaksa uçuşan, sade ancak havalı elbiseler seçilebilir. Kapalı alanda yapılan törenler içinse hafif taşlı, dar kesimli kıyafetler uygundur.
  • Kıyafetlerinizde görüntü kadar rahatlığına da dikkat etmeniz gerekir. Rahat bir kıyafet ile daha fazla eğlenip daha fazla mezuniyetin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Çok ağır işlemeleri olan taşlı ve abartılı elbiselerden uzak durun. Yaşınıza uygun renkli ve sade işlemeleri olan elbiseler ile de gecenin en şıkı olabilir, göz kamaştırabilirsiniz. Aynı şekilde saç modeli seçimi, ayakkabı seçimi ve çanta seçiminde de sadelikten yana tercihlerinizi kullanmanız gerekir.
  • Her sezon trend renkler ve modellerde değişiklik olur. Bu özel gecede renk ya da modelde arkadaşlarınız ile pişti olmamak için herkesin tercih ettiği değil kendinize en çok yakıştırdığınız renk ve modelleri tercih etmelisiniz.

Verdiğimiz kısa bilgilerin ardından bu senenin en çok tercih edilmesini beklediğimiz modellerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Birbirinden hoş mezuniyet elbisesi modelleri 2018 trend renk ve desenleri ile resim galerimizde…

Aşağıdaki elbiselerden kendinize uygun olanları seçtiyseniz, saç modelleri için “Evde Mezuniyet Saç Nasıl Yapılır?” konumuza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir