Mini Pop İt Yapımı
Kendin Yap

Mini Pop İt Yapımı

Mini pop it yapımı ile Barbie bebekleriniz için minik pop itler hazırlayabilirsiniz. Minyatür olmasına karşılık gerçek pop it gibi kullanılabilen bu minyatür oyuncakları çocuklarınızın bebekleri için hazırlayabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde, evde bulunan malzemeler ile hazırlanabilen minyatür pop it yapımının detaylarına şimdi geçiyoruz.

Mini Pop İt Yapımı

Mini pop it yapmak için her evde kolaylıkla bulunan malzemeler kullanılıyor. Malzemeleri temin ettikten sonra çok kısa sürede pop itleri hazırlayıp oynamaya başlayabilirsiniz. Üzerine basıldığında içine çöken, daha sonra eski haline yeniden getirilebilen, ses çıkarma özelliği bulunan bu mini oyuncakları çocuklar gibi büyükler de çok sevecek.

Mini Pop İt için Gerekli Malzemeler

  • Boş hap kabı
  • Makas
  • Oje

Mini Pop İt Yapımı

Mini pop itleri hazırlamak için ilk olarak hap kaplarının dış kısmındaki fazlalıkları alın. Sonrasında kabarık kısımları arkaya gelecek şekilde diğer bölümleri oje ile boyayın. Oje ile boyama işlemini sırasında ojeyi çok fazla almamaya özen gösterin. Hapların çıktığı oyuk kısmı da tamamen oje ile boyayın. Oje rengi seçiminde koyu renkleri tercih ederseniz pop itleriniz daha güzel olacaktır. Bu kısımları boyadıktan sonra kurumasını bekleyin. Eğer tek kat yeterli gelmezse ikinci katı da sürüp kurumasını bekleyin. Oje kuruduktan sonra diğer tarafını çevirin. Hapların çıkarıldığı kısım hariç diğer kısımlara yeniden aynı renk oje sürün. Tamamen kurumasını bekleyin. Oje tamamen kuruduktan sonra pop iti istediğiniz şekilde kesin. İsterseniz yuvarlak, isterseniz kare, isterseniz kalp şeklinde pop itleri hazırlayabilirsiniz.

Hazırladığınız mini pop itlerin kabarık kısımlarına parmak ucunuz ile dokunduğunuzda içeri çökecek, arka kısmında aynı yerine dokunduğunuzda yeniden yukarı çıkacaktır. Bu sırada ses de çıkardığı için gerçek pop itler gibi eğlenmeyi sağlayacaktır. Barbie bebekler için minyatür pop itlerin en orjinali olan bu çalışmada isterseniz oje yerine keçeli kalemler de kullanabilirsiniz. Her hangi bir boya kullanmak istemezseniz hap çıkan kısmını boş bırakıp diğer kısımlarına renkli kağıt yapıştırıp kullanabilirsiniz. Renkli kağıtlarınız yok ise düz beyaz kağıtların üzerini desenlendirip renklendirerek de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir