Naylon Poşetten Sarkaç Süs Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Naylon Poşetten Sarkaç Süs Yapımı

Naylon poşetler günümüzde her evde bulunur. Genellikle çöp atmak için biriktirilen bu poşetler, renk renk ve desen desen olarak tasarlanıp hazırlanıyor. Canlı renklerde olan naylon poşetleri çöp poşeti olarak kullanmak ya da atmak yerine daha yaratıcı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirmelerden birisi olan naylon poşetten sarkaç süs yapımı çalışmasının detaylarını yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Naylon Poşetten Sarkaç Süs Yapımı

Naylon poşet ile sarkaç süs yapmak son derece kolay ve zevkli bir çalışmadır. Bu geri dönüşüm çalışmasını isterseniz çocuklarınız ile birlikte yapabilir, onların da farklı bir aktivitede bulunmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir sarkaç şeklinde süs hazırlayabileceğiniz gibi çok sayıda sarkaç olarak da süsü hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet naylon poşet
  • Yeterli miktarda ip
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Yapılışı

Naylon poşetten süs yapımı için ilk olarak istediğiniz şekilde kalıp çıkarın. Kalıp olarak tek bir cisim kullanabileceğiniz gibi isterseniz daha fazla sayıda farklı cisim de kullanabilirsiniz. Naylon poşetin tersini çevirip kalıpların dışından kalem ile çizim yapın. Çizgiler üzerinden makas ile kesip istediğiniz şablonları çıkarın. Şablon olarak poşetten çıkardığınız parçalardan birisinin desensiz iç yüzeyine tamamen yapıştırıcı sürün. İpin ucunu üzerine koyup başka bir parçayı üzerine yapıştırın. Böylece iki naylon poşet şablonu arasında ipi bırakıp sabitleyin. Aynı şekilde ip üzerinde de işleme devam edin. İstediğiniz uzunluğa gelince ipi kesebilirsiniz. Eğer tek kullanacaksanız bu şekilde bırakabilirsiniz. Ancak daha fazla sayıda hazırlayıp kullanacaksanız sarkaçları sabitlemek için örnek çalışmamızda olduğu gibi uzun şerit kullanabilirsiniz. Bu uzun şeriti hazırladıktan sonra iç tarafına bolca yapıştırıcı sürün. Sarkaç uçlarını istediğiniz şekilde yerleştirin. Sonrasında şeriti ikiye katlayıp sarkacı bitirin.

Hazırladığınız sarkaç süsü, kapı, duvar ya da duvar süsü olarak kullanabilirsiniz. Biraz kalın poşetler ile hazırladığınızda bebek beşikleri için sarkaç olarak da kullanabilirsiniz. Çalışma için naylon poşetleri yapıştırabilecek her hangi bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. İp olarak da renkli ipler kullanabileceğiniz gibi görünmez misina ipler de kullanabilir, sarkaç süsünüze farklılık katabilirsiniz. Naylon poşetten sarkaç süs yapımı detayları için Youtube kanalımızda yer alan videomuza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=xWpUWqk3gDE&t=167s

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir