Nescafe Kaplarından Fincan Altlığı Yapımı
Kendin Yap

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı

Nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı evde yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Boş nescafe ambalajlarını temizledikten sonra bunları birbirine yapıştırarak evde çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde boş ambalajları değerlendirme imkanı bulurken güzel dekoratif ürünlere de sahip olabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Eva ve keçe gibi malzemelerin yanı sıra plastik, karton ve ahşap kullanılarak da evde çok güzel bardak altlıkları yapılmaktadır. Nescafe ile bardak altlığı yapımı için uygulanan yöntem hobi çubuğu ile bardak altlığı yapımında olduğu gibidir. Sadece bu uygulamada ahşap çubuk yerine nescafe ambalajı kullanılmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı
Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

  • 10 tane nescafe ambalajı
  • Silikon tabancası

Bunların dışında bardak altlığına süsleme yapmak için düz ya da simli eva, kalem ve makas da gerekmektedir.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce nescafe ambalajlarını kontrol ederek arada kenarları uzun olanlar varsa bunları makas ile keserek düzeltin. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede güzel bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

  • Nescafe ambalajlarından 4 tanesini masanın üzerine ters tarafları size dönük olacak şekilde yerleştirin.
  • Sonrasında 1 tane nescafe ambalajına silikon tabancası yardımı ile boylamasına yapıştırıcı sürün. Bunu 4’lü olarak koyduğunuz ambalajların kenarına yerleştirerek güzelce yapıştırın.
  • Diğer tarafa da aynı şekilde 1 tane ambalaj yapıştırdıktan sonra bunları düz olarak çevirin.
  • Geriye kalan diğer 4 ambalajın köşelerine silikon tabancası ile yapıştırıcı sürerek bunlarla düz parçanın kenarlarını kaplayın.
  • Bu şekilde bardak altlığını yaptıktan sonra biraz daha şık görünmesini isterseniz evanın üzerine 4 tane kalp ya da başka figür çizin. Bunları makas ile kestikten sonra köşelere yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı tamamdır. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde kısa sürede çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde bardak altlığı yapımı konusunda başka bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız silikonla bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.eglenbizle.com

Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım
Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir